Metropolitalne wiadomości

wiadomości

"10 lat MZKZG (2007-2017)" - okolicznościowa publikacja

Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej obchodzi 10-lecie działalności. Z tej okazji ukazała się okolicznościowa publikacja. Zachęcamy do lektury!

"10 lat MZKZG (2007-2017)" - okładka

Pobierz publikację „10 lat MZKZG (2007-2017)” [plik PDF, 8 MB]

Na kilkunastu stronach można przeczytać o dotychczasowych osiągnięciach MZKZG. Warto przypomnieć sobie wydarzenia ostatniej dekady i prześledzić postępujące zmiany rok po roku.

Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej stał się pierwszym krokiem do zintegrowania transportu zbiorowego, przypomina we wstępie Henryk Skwarło, Wójt Gminy Wejherowo i Przewodniczący Zgromadzenia MZKZG w 2017 r. Z kolei Hubert Kołodziejski, Przewodniczący Zarządu MZKZG, przyznaje: Inicjowane przez MZKZG działania wymagają akceptacji gmin w nim uczestniczących. O to nie zawsze jest łatwo, ale systematycznie udaje się dopasowywać kolejne elementy komunikacyjnych puzzli.

Aktualnie Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej jest tworzony przez 14 miast i gmin: Miasto Gdańsk, Miasto Gdynia, Gminę Kolbudy, Gminę Kosakowo, Gminę Luzino, Gminę Pruszcz Gdański, Miasto Pruszcz Gdański, Miasto Reda, Miasto Rumia, Miasto Sopot, Gminę Szemud, Gminę Wejherowo, Miasto Wejherowo, Gminę Żukowo.