Metropolitalne wiadomości

Wiadomości

27.03.2015

So Stay Hotel - pierwszy w Polsce hotel odpowiedzialności społecznej.

So Stay Hotel - pierwszy w Polsce hotel odpowiedzialności społecznej otwarto w Gdańsku. Zlokalizowany przy ul. Kartuskiej 18, w budynku użyczonym przez Miasto Gdańsk, w którym mieścił się m.in. w latach 80. ubiegłego wieku urząd wydający paszporty, a przez lata także komisariat. Hotel utworzyła i prowadzi Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej (GFIS). Uroczyste otwarcie odbyło się w czwartek, 19 marca br.

Czytaj dalej
26.03.2015

Wystartował Europejski Konkurs na Innowacje Społeczne 2015.

23 marca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku zainaugurowano Europejski Konkurs na Innowacje Społeczne 2015 „Nowe ścieżki wzrostu”, którego organizatorem od 2012 roku jest Komisja Europejska. Poszukuje ona przedsiębiorczych, zmieniających dotychczasowe reguły gry pomysłów na europejski model wzrostu, autorzy trzech najlepszych projektów mają szansę na nagrodę w wysokości 50 tys. euro.

Czytaj dalej
18.03.2015

Za nami kolejna tura warsztatów konsultacyjnych Strategii 2030

Zakończyła się kolejna tura warsztatów konsultacyjnych w ramach projektu INTIS. Między 2 a 17 marca odbyło się w Gdańsku i w Gdyni 5 spotkań poświęconych poszczególnym obszarom Strategii Rozwoju Obszaru Metropolitalnego. Warsztaty dotyczyły następujących zagadnień, kluczowych dla dynamicznego rozwoju naszej metropolii: rozwoju społecznego, edukacji i kultury; technologii i gospodarki; transportu; zasobów przyrody, ochrony środowiska i energetyki, a także demografii, systemu osadniczego i zagospodarowania przestrzennego.

Czytaj dalej