Strategia Rozwoju Metropolii 2030

Fido Intelligence Sp. z o.o

Fido Intelligence Sp. z o.o to prywatna firma naukowo-badawcza specjalizującą się w przetwarzaniu języka naturalnego, lider i ekspert w projektowaniu i budowaniu narzędzi służących do szeroko rozumianego przetwarzania języka naturalnego w tym do komputerowego przetwarzania tekstu. Pracownicy Fido Intelligence to wybitni specjaliści z zakresu różnorodnych dziedzin nauki takich jak: inżynieria lingwistyczna, matematyka, informatyka, fizyka kwantowa, oraz nauk poznawczych.

Strategia firmy oparta została na ciągłym rozwoju. Dział R&D wsparty wieloletnim doświadczeniem umożliwił stworzenie niestandardowych rozwiązań takich jak: systemy dialogowe (pierwszy komercyjny system dialogowy w ABG Ster-Projekt w 2003r.), pierwszy na świecie komercyjny system e-learningowy oparty o przetwarzanie języka naturalnego (dla Mastercard Polska w 2004r.) czy pierwszy Email Processor (dla UPC w 2008 r.). Rozwiązania i technologie Fido Intelligence były z powodzeniem stosowane w sektorze publicznym w takich instytucjach jak Ministerstwo Gospodarki czy Narodowy Bank Polski, a także w postaci wdrożeń o charakterze komercyjnym - na przykład w nagrodzonej kampanii PR Wirtualnej Polski czy nowym serwisie internetowym PKP Intercity.

Fido Intelligence posiada doświadczenie w realizacji projektów partnerskich. W ramach działalności naukowo-badawczej współpracuje z wiodącymi uczelniami wyższymi, wśród których są Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Gdańska. Wspólnie zrealizowali 3 projekty rozwojowe finansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jako ekspert aktywnie uczestniczy w najważniejszych w Polsce badaniach naukowych związanych z Natural Language Processing i sztuczną inteligencją. Stawiając na nieustanny rozwój, intensywnie współpracują z międzynarodowym środowiskiem. Firma jest obecna w Dolinie Krzemowej, gdzie otworzyła własne biuro. Angażuje się także w międzynarodowe projekty i inicjatywy - w tym w 7. Projekt Ramowy KE, uczestnictwo w sieci doskonałości META (Multi-Lingual European Technology Alliance), a także współpracują z zagranicznymi ośrodkami myśli naukowej, w tym Stanford University oraz Oxford University.

  • GIWK