Budżet Obywatelski w naszej Metropolii

Budżet Obywatelski w naszej Metropolii

Weź udział w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Dzięki współpracy metropolitalnej w tym roku we wspólnym terminie od 10 do 24 września głosować będą mieszkańcy: Pruszcza Gdańskiego, Gdańska, Sopotu, Rumi, Redy, Władysławowa i Żukowa. Już w marcu i kwietniu będzie można zgłaszać propozycje projektów poddanych pod głosowanie.

Inicjatywa Budżetu Obywatelskiego (zaczerpnięta z Porto Alegre w Brazylii) pojawiła się w naszej metropolii za sprawą Sopotu, który to w 2011 r. jako pierwszy samorząd w Polsce zaproponował swoim mieszkańcom przyjęcie współodpowiedzialności za lokalne inwestycje. Inne gminy szybko poszły w jego ślady i z roku na rok przeznaczają coraz większe kwoty na budżety obywatelskie, których społeczna popularność stale rośnie.

Ideą Budżetu Obywatelskiego jest włączenie mieszkańców społeczności lokalnej we współdecydowanie na jakie cele przeznaczona będzie części budżetu jednostki samorządu terytorialnego. Budżet Obywatelski stanowi formę konsultacji społecznych, jest doskonałą formą współpracy między władzami samorządowymi, a wspólnotą mieszkańców. Jego celem jest wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej, pobudzenie zainteresowania i aktywizacji mieszkańców w życiu publicznym.

Dowiedz się więcej o Budżecie Obywatelskim w Twoim mieście!

             
Gdańsk Pruszcz Gdański Rumia Reda Sopot Władysławowo Żukowo
             

Zachęcamy również do głosowania na projekty budżetu obywatelskiego w Gdyni (od 18 czerwca do 2 lipca) oraz Wejherowie (od 8 czerwca do 22 czerwca), szczegóły na stronach internetowych:

             
         
Gdynia Wejherowo