Kim jesteśmy?

Gmina Kosakowo

Mieszkańcy: 15 589
Powierzchnia: 50 km2
Wydatki na mieszkańca: 5 636,01 zł
Strona www: www.gminakosakowo.pl
Władze:
Marcin MajekWójt Gminy Andrzej ŚliwińskiPrzewodniczący Rady Gminy

Gmina Kosakowo jest malowniczo położona nad wodami Zatoki Puckiej i Gdańskiej. Wody obu zatok rozdziela piaszczysty, usypany przez prądy morskie Cypel Rewski, zwany po kaszubsku Szpërkiem. U nasady cypla znajduje się, powstała w 2004 r., Ogólnopolska Aleja Zasłużonych Ludzi Morza oraz Krzyż Morski z ramionami w kształcie kotwic.

Gmina posiada piękną, unikalną przyrodę. Na terenie gminy znajdują się: Rezerwat Przyrody Beka, Klif Mechliński, Czapliniec w Mostach, Rezerwat Przyrody Mechlińskie Łąki, gdzie znaleźć można największe w Europie siedlisko mikołajka nadmorskiego oraz czapli siwej. Jest to też wymarzone miejsce dla spragnionych kąpieli morskich i słonecznych. Rewa posiada wyśmienite warunki do uprawiania sportów wodnych. Na jej terenie działają szkółki oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest bogata oferta imprez i wydarzeń. Są to m.in.: Festiwal Piosenki Dziecięcej, Puchar Polski w Kitesurfingu, Uroczystość Wmurowania Tablic w Ogólnopolskiej Alei Zasłużonych Ludzi Morza, Miss Polski Ziemi Kaszubskiej, Dni Gminy Kosakowo, Festyn Kaszubski, Festiwal Piosenki Żołnierskiej.

Przez cały rok można korzystać z dobroczynnego wpływu klimatu i wypoczywać w otoczeniu czystych plaż, wspaniałych krajobrazów, unikalnych form ukształtowania terenu i bogactwa przyrody.

  • GIWK