Kim jesteśmy?

Miasto i Gmina Władysławowo

Mieszkańcy: 15 388
Powierzchnia: 42 km2
Wydatki na mieszkańca: 6 388,58 zł
Strona www: www.wladyslawowo.pl
Władze:
Roman KużelBurmistrz Miasta i Gminy Adam BiałasPrzewodniczący Rady Miejskiej

Miejscowość pretenduje do miana jednego z głównych wczasowisk na Wybrzeżu. Charakteryzuje ją klimat morski o leczniczych właściwościach, czysta woda i powietrze nasycone intensywnym zapachem jodu. Miasto przyciąga pięknymi plażami i rybimi przysmakami, bowiem nie przypadkiem królewski łosoś znalazł się w jego herbie.

Władysławowo to raj dla sportowców wyczynowych, którzy przygotowują się w cetniewskim ośrodku do olimpiad, mistrzostw Świata i Europy, a także zapaleńców mających wymarzone warunki do uprawiania dyscyplin pływackich, windsurfingu oraz jachtingu.

Od 2000 roku można podziwiać Aleję Gwiazd Sportu, jedyne takie miejsce w Polsce. Co roku, podczas Festiwalu Sportu, odsłonięte zostają mosiężne gwiazdy – upamiętniające sylwetki znanych sportowców.
Na uwagę zasługuje fakt, iż gmina zachowała swój niepowtarzalny charakter. Wśród przemian społeczno – gospodarczych nietknięty pozostał regionalizm i tradycja. Przejawia się to w kulturze, obyczajach, gastronomii czy usługach.

Władysławowo, poprzez zamieszkałych tu twórców, ściśle związane jest ze sztuką ludową Kaszub, która najpowszechniej znana jest w postaci rzeźby i haftu. Gmina łączy w barwny koloryt lokalne zwyczaje kaszubskie, pamięć o generale Hallerze oraz biznesowe podejście do turystyki. Jest wymarzonym miejscem na różnego rodzaju szkolenia, konferencje, czy spotkania integracyjne. Wiele jest ekskluzywnych obiektów przystosowanych do organizacji tego typu imprez, których co roku organizuje się coraz więcej.

  • GIWK