Kim jesteśmy?

Miasto Krynica Morska

Mieszkańcy: 1 286
Powierzchnia: 118 km2
Wydatki na mieszkańca: 13 582,21 zł
Strona www: www.krynicamorska.tv
Władze:
Krzysztof SwatBurmistrz Miasta Anna JaworskaPrzewodnicząca Rady Miejskiej

Krynica Morska jest jednym z najmniejszych, pod względem liczby ludności miast w Polsce. Usytuowana na północy Polski, na małym skrawku lądu - Mierzei Wiślanej, otoczona od północy wodami Morza Bałtyckiego, a od południa Zalewu Wiślanego porośnięta wiecznie zielonym, sosnowo - bukowym lasem, od dziesiątek lat przyciąga tysiące turystów.

Co roku miasto odwiedzają rzesze turystów. Przyciąga ich tu m.in. klimat: czyste, obfitujące w jod powietrze, długie, piaszczyste plaże z miłym dla stóp piaskiem, wysokie, białe wzniesienia wydmowe, idealnie nadające się do żeglarstwa, bogate w ryby wody Zalewu Wiślanego oraz piękne, gęste lasy obfitujące w różne gatunki roślin i zwierząt.

Każdy turysta znajdzie tu ulubioną formę wypoczynku:  plaże z pełnym zapleczem turystycznym, tj. wypożyczalnią sprzętu wodnego, przebieralniami i barami nad wodą oraz miejsca dzikie i bezludne. Rosnącym powodzeniem cieszy się plaża w okolicach Piasków, którą upodobali sobie zwolennicy opalania nago.

Niewątpliwą atrakcją są tutaj wydmy. Z najwyższej tj. Wielbłądziego Garbu (48,5 m n.p.m.) zobaczyć można piękny widok: z jednej strony Bałtyk z drugiej Zalew Wiślany, którego horyzont zamykają Wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej z Katedrą Fromborską. Niezapomniane chwile można przeżyć pośród 150 letnich drzew w Rezerwacie Buków, pomiędzy którymi spotkać można daniele, lisy ,dziki, jenoty oraz niezliczoną ilość ptactwa. W Krynicy Morskiej warto również zobaczyć starą zabudowę miasta, pochodzącą z początku XX wieku stanowiącą zespół zabytkowych willi i pensjonatów, oraz latarnię morska jedną z niewielu na Wybrzeżu, która została udostępniona zwiedzającym.

  • GIWK