Kim jesteśmy?

Aktualności

Komisja ds. Infrastruktury i Środowiska

Komisja aktywnie działa w trzech obszarach: transport i mobilność, rozwój przestrzenny, energetyka i środowisko. Do najbardziej istotnych zagadnień komisji należy: zrównoważony rozwój mobilności, stworzenie wspólnych systemów transportowych, dbanie o ład przestrzenny oraz wysoką jakoś powietrza dla metropolii. Zadaniem komisji jest wsparcie realizacji projektów infrastrukturalnych w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Jednocześnie monitoruje ona projekty komplementarne Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Przewodniczący: Michał Pasieczny, Burmistrz Rumi

Prezydium Komisji:
1. Piotr Borawski, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska
2. Mirosław Chyła, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin
3. Krzysztof Swat, Burmistrz Miasta Krynica Morska
4. Andrzej Chruścicki, Wójt Gminy Kolbudy
5. Marek Zimakowski, Wójt Gminy Przywidz
6. Wiesław Pałka, Kierownik Referatu Inwestycji w Urzędzie Gminy Żukowo

Koordynatorzy Komisji:
Emilian Stańczyszyn 
e-mail: tel. 513 105 495, e-mail: emilian.stanczyszyn@metropoliagdansk.pl

21.08.2023

Sprawdź, jak chcemy usprawnić transport!

Podróże na jednym bilecie, wygodne przesiadki, jednolity standard przystanków i informacji pasażerskiej, bezpieczne drogi, atrakcyjne przestrzenie publiczne i zdrowe miejsce do życia – to tylko niektóre z efektów 80 działań proponowanych w Planie Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP) dla Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS). Plan umożliwi samorządom tworzącym metropolię ubieganie się o dofinansowanie ze środków europejskich inwestycji związanych ze zrównoważonym transportem i mobilnością.

Czytaj dalej
06.06.2022

Metropolia stawia na węzły - oficjalne otwarcie w Żukowie

Mieszkańcy Żukowa, okolic i całej metropolii mogą szybciej i wygodniej podróżować. Więcej osób może zrezygnować z samochodów i przesiąść się do komunikacji publicznej. Dzięki funduszom europejskim zakończyła się budowa węzła integracyjnego w Żukowie. Jest on częścią dużego projektu budowy 26 węzłów integracyjnych na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Oficjalne otwarcie węzła odbyło się w poniedziałek 6 czerwca.

Czytaj dalej
27.05.2022

O wyzwaniach w energetyce

Energetycy gminni przybyli do Gdyni. Coroczne spotkanie specjalistów zajmujących się kwestiami energii w samorządach, przerwane przez marazm obostrzeń covidowych, odbyło się w nowej odsłonie 27 maja w Marina Yacht Park Gdynia. Wydarzenie zorganizowane przez Samodzielny Referat ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni wspólnie z Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot w ramach prac Komisji Infrastruktury i Środowiska OMGGS przyciągnęło do Gdyni kilkadziesiąt osób.

Czytaj dalej
  • GIWK