Kim jesteśmy?

Aktualności

Komisja ds. Kultury

Komisja podejmuje działania wspierające samorządowe instytucje kultury, promuje realizowane projekty kulturalne oraz zajmuje się wymianą doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy kadrami kultury. Realizuje projekty takie jak: Metropolitalne Forum Kultury, Planer Kulturalny oraz cykle spotkań i szkoleń dla kadr kultury Metropolitalna Kadra Kultury. Współpracuje z projektami Sieć Kultury i Metropolitalna Karta do Kultury. Celem strategicznym Komisji Kultury na rok 2020 jest integracja w instytucjach kultury, zwiększanie kompetencji kadr kultury i usprawnianie wspólnej informacji kulturalnej.

Przewodnicząca: Maja Wagner, Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni

Prezydium Komisji:
1. Grzegorz Cwaliński, Dyrektor Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Pruszcz Gdański
2. Monika Jastrzębska-Opitz, Dyrektor Żuławskiego Domu Kultury w Nowym Dworze Gdańskim
3. Teresa Szczepańska, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku
4. Aleksandra Szymańska, Dyrektor Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku

Koordynatorka Komisji: Wakat
 

 

16.04.2021

Zoom na kulturę 7. Czy podcast może być formą wystawy?

Temat podcastów, któremu poświęcone było szóste spotkanie ZOOM na kulturę, okazał się na tyle interesujący, że postanowiliśmy go kontynuować podczas kolejnej edycji cyklu. W czwartek 15.04.2021 r. z gośćmi z Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w Gdańsku, Muzeum Emigracji w Gdyni i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie rozmawialiśmy o tym, jaką funkcję mogą pełnić podcasty w instytucjach kultury zajmujących się działalnością wystawienniczą.

Czytaj dalej
15.03.2021

ZOOM na Kulturę tym razem porozmawiamy o podcastach

Pandemia z dnia na dzień całkowicie zmieniła funkcjonowanie instytucji kultury w Polsce. Organizatorzy wydarzeń kulturalnych wykorzystali ten czas na zaproponowanie publiczności alternatywnych form kontaktu ze sztuką, przenosząc działania do sieci. Aby mogli wymienić się pomysłami i doświadczeniami, Komisja Kultury OMGGS od grudnia 2020 r. organizuje cykl spotkań ZOOM na Kulturę. Kolejne spotkanie będzie dotyczyć podcastów w instytucjach kultury.

Czytaj dalej
25.02.2021

Jak nie zagubić się w hybrydowej formule festiwalowej? - ZOOM na kulturę

Pandemia koronawirusa postawiła twórców wydarzeń kulturalnych przed trudnym zadaniem organizacji festiwali, spotkań autorskich, koncertów w tzw. formule mieszanej, polegającej na transmitowaniu wydarzenia na platformie internetowej. Jak zachować klimat takiego wydarzenia i sprostać oczekiwaniom publiczności? Na piątym spotkaniu z cyklu Zoom na kulturę, organizowanym przez Biuro OMGGS, pod lupę wzięto Literacki Sopot, festiwal który świetnie poradził sobie z formułą hybrydową.

Czytaj dalej
  • GIWK