Kim jesteśmy?

Aktualności

Komisja ds. Społeczno - Gospodarczych

W ramach komisji działają grupy na rzecz integracji imigrantów i imigrantek, Metropolitalnego Rynku Pracy, lokalnych zakupów, edukacji, przedsiębiorczości, budżetu obywatelskiego oraz działań na rzecz osób z niepełnosprawnością i ich otoczenia. Komisja stale współpracuje zarówno z przedstawicielami samorządów lokalnych, jak i z biznesem i organizacjami pozarządowymi.

Współprzewodniczące: 
Katarzyna Gruszecka - Spychała, Zastępca Prezydenta Gdyni ds. gospodarki
Beata Rutkiewicz, Zastępca Prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta

Koordynator Komisji: Przemysław Czaja
tel. 58 526 81 15, e-mail: przemyslaw.czaja@metropoliagdansk.pl

19.01.2021

Efekty metropolitalnej aktywizacji społeczno-zawodowej

518 – tyle osób wzięło udział w zakończonym we wrześniu projekcie „Rozwój usług społecznych w Gdyni”. Przez trzy lata udało się nie tylko zaktywizować mieszkańców, ale przede wszystkim pokazać im różne sposoby rozwoju osobistego, społecznego i zawodowego. Dzięki zupełnie nowemu i - jak się okazuje - skutecznemu sposobowi pracy, dziś mieszkańcy mogą korzystać z szerokiej oferty wsparcia blisko swojego miejsca zamieszkania.

Czytaj dalej
14.01.2021

Spółdzielnia Socjalna Heca z największym zleceniem w historii

Warte ponad 1,1 mln zł zlecenie na dostawę 150 tysięcy decyzji podatkowych dla mieszkańców Gdańska będzie realizowane przez Spółdzielnię Socjalną Heca. Przedsiębiorstwo społeczne z Tczewa, które działa na rzecz reintegracji osób wykluczonych, wygrało przetarg organizowany przez Miasto Gdańsk. To milowy krok w stronę powierzania kluczowych działań przez jednostki samorządowe dla przedsiębiorstw ekonomii społecznej. Pracę przy akcji znajdzie kilkuset mieszkańców Gdańska.

Czytaj dalej
16.12.2020

Świąteczne zakupy od przedsiębiorstw społecznych!

Przedsiębiorstwa społeczne, działające w ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota, zapraszają do składania zamówień na świąteczne ciasta i potrawy. To dobra okazja, aby wesprzeć lokalne przedsiębiorstwa, a przy okazji zaoszczędzić trochę czasu na przygotowywanie potraw. Kupując chociaż jedno danie możemy sprawić odrobinę przyjemności restauratorom i sobie! Sprawdź co dla Was przygotowaliśmy! #zamawiamBOwspieram

Czytaj dalej
  • GIWK