Kim jesteśmy?

Aktualności

Komisja ds. Strategii Metropolii

Zadaniem komisji jest monitorowanie wdrażania Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych i Strategii OMGGS 2030 oraz jej aktualizacja, koordynacja prac nad dokumentami strategicznymi wypracowywanymi wspólnie między jednostkami samorządu terytorialnego (np. Strategia Rozwoju Województwa Pomorskiego). Komisja zbiera i przekazuje informacje nt. wdrażania środków unijnych oraz nowej perspektywy UE. Komisja koordynuje również prace Konwentu Prezydiów Komisji (zgromadzenia wszystkich przewodniczących komisji tematycznych OMGGS).

Przewodniczący: Piotr Grzelak, Zastępca Prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju

Prezydium Komisji:
1. Kamil Pach, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Władysławowo
2. Katarzyna Gruszka, Naczelnik Wydziału Strategii w Urzędzie Miasta Gdyni
3. Michał Banacki, Naczelnik Wydziału Strategii Rozwoju Miasta, Urząd Miasta Sopotu

Koordynator Komisji: Joanna Bogdziewicz-Wróblewska
tel. 517 056 260, mail: joanna.bogdziewicz-wroblewska@metropoliagdansk.pl

30.06.2023

Przyszłość metropolii. Twój głos jest ważny!

Lepszy transport publiczny, nowe placówki ochrony zdrowia, inwestycje wpływające na poprawę klimatu, wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, działania na rzecz imigrantów czy rozwój nowych miejsc pracy to zadania zapisane w Strategii Rozwoju Ponadlokalnego. Chcesz mieć wpływ jakie inwestycje poprawiające jakość życia mieszkańców metropolii będą prowadzone w najbliższych latach z wykorzystaniem środków europejskich? Zabierz głos i weź udział w konsultacjach społecznych.

Czytaj dalej
27.01.2022

Przyszłość metropolii widziana okiem ekspertów

Na jakie cele powinny być wydawane unijne pieniądze, jaka powinna być w tym rola metropolii i jakie korzyści dla regionu da ustawa metropolitalna - m.in. o tym będziemy rozmawiać 3 lutego podczas warsztatów dot. wpływu polityki spójności UE na rozwój Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Na spotkaniu przedstawione zostaną wyniki międzynarodowego badania w ramach projektu ESPON METRO, w którym porównano rolę i wpływ 9 europejskich metropolii na politykę spójności UE.

Czytaj dalej
02.11.2021

Ustawa metropolitalna nie została włączona pod obrady Sejmu

W piątek Sejm głosował nad wnioskiem o uzupełnienie porządku dziennego o punkt: "Pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o związku metropolitalnym w województwie pomorskim". Wniosek przepadł głosami klubu PiS. “PiS nie chce silniejszych samorządów, chce większej centralizacji” - mówili opozycyjni posłowie z Pomorza na konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek 2 listopada w Gdańsku. OMGGS apeluje o wyciszenie sporów i ponadpartyje porozumienie w sprawie ustawy. Tymczasem poseł Kacper Płażyński z PiS mówi portalowi trojmiasto.pl: Wedle moich nieoficjalnych informacji, późną wiosną przyszłego roku ten projekt powinien znaleźć się w obradach Sejmu.

Czytaj dalej
  • GIWK