MEVO

MEVO

System Roweru Metropolitalnego jest flagowym i najważniejszym przedsięwzięciem realizowanym w ramach  RPO w Województwie Pomorskim.

Będzie to największy i najnowocześniejszy tego typu system rowerów publicznych w Europie. W jego skład wejdzie 4080 rowerów z napędem wspomaganym elektrycznie funkcjonujących na terenie 14 gmin (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Pruszcz Gdańsk, Rumia, Reda, Puck, Władysławowo, Żukowo, Kartuzy, Stężyca, Somonino, Sierakowice). Na ulicach Obszaru Metropolitalnego 30% systemu miało pojawić się do 18 listopada. Prace wdrożeniowe w dalszym ciągu trwają i niezwłocznie po otrzymaniu od wykonawcy informacji o uruchomieniu Systemu podamy ją do publicznej wiadomości. 100% systemu działać będzie od 1 marca 2019 r.

Rower Metropolitalny jest też przykładem współpracy metropolitalnej, dzięki której powstanie jednolity i zintegrowany środek transportu publicznego. To również przykład działania mechanizmu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, jako źródła innowacji i rozwoju metropolii.