Strategia Rozwoju Metropolii 2030

Olivia Business Centre

Olivia Business Centre to poza Warszawą, największe centrum biznesowo-biurowe o tak wysokim standardzie w Polsce. OBC zlokalizowana jest w centrum miasta, przy głównej arterii komunikacyjnej - Alei Grunwaldzkiej, łączącej całe Trójmiasto. Centrum powstaje etapami i docelowo będzie mieć ponad 120 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej o najwyższym standardzie klasy AA. Cały kompleks biurowy położony jest na działce o powierzchni ponad 4,5 ha. To wieloletni projekt biznesowy, wierząc, będący odpowiedzią na rosnące znaczenie Gdańska w tej części Europy.

Olivia Business Centre to więcej niż budynki biurowe. Jest to także miejsce, gdzie koncentruje się życie gospodarcze Pomorza. Ważnym elementem strategii Centrum jest rozwijanie relacji biznesowych. W tym celu został utworzony Olivia Sky Club mieszczący się na 12. piętrze budynku Olivia Tower. W Sky Club cyklicznie organizowane są tematyczne konferencje i spotkania ze światowej sławy ekspertami.

Olivia Business Centre rozwija się bardzo dynamicznie, pozyskując zarówno firmy polskie, jak i międzynarodowe o ugruntowanej pozycji rynkowej i cenionej reputacji. Wśród rezydentów budynku Olivia Gate znalazła się Energa, która umieściła w nim swoją siedzibę. Oddziały i placówki otworzyły również PwC, Sii. Meritum Bank, Noble Bank, PKO BP, T-Mobile, Starbucks oraz restauracja Lobster. W 2013 roku otwarte zostały budynki Olivia Point i Olivia Tower, do których wprowadziły się tak renomowane firmy jak Allianz, Bayer, American Bureau of Shipping, Cameron, Hays, Medicover i VTS Group. W marcu 2014 roku w kompleksie zostało otwarte Centrum Medyczne Medicover wraz z apteką.

W 2013 r. wystartował projekt Olivia Synergy, mający na celu integrację pracowników Olivia Business Centre, organizację wydarzeń kulturalnych, sportowych (Olivia Sports) oraz zajmujący się współpracą z uczelniami (Olivia Campus) i organizacjami charytatywnymi. Olivia Campus to unikalny w skali Polski program, który powstał po to, aby ułatwić studentom gdańskich uczelni rozpoczęcie pracy zawodowej po zakończeniu edukacji. 

  • GIWK