Metropolitalne wiadomości

wiadomości

19 - Wielki Przejazd Rowerowy rusza w najbliższą niedzielę

19 Metropolitalny Wielki Przejazd Rowerowy (oraz rolkowy i longboardowy) to największa demonstracja rowerowego stylu życia w Polsce. 19 WPR odbędzie się 14 czerwca 2015 r. Na oficjalnej trasie znajdzie się 8 miast Aglomeracji Gdańskiej, ok. 90 km głównych ulic, dwa ogromne peletony grupujące tysiące rowerzystów.

W tym roku, po raz pierwszy na taką skalę, w WPR wezmą udział także rowerzyści niezrzeszeni i grupy rowerowe z miast takich jak: Słupsk, Elbląg, Lębork, Malbork, Kościerzyna, Starogard Gdański - dojeżdżając na własną rękę do miejsc oficjalnych zbiórek WPR w Tczewie, Wejherowie i Gdańsku

19 WPR to wielka manifestacja poparcia dla projektów rozbudowy infrastruktury rowerowej Metropolii Gdańskiej w latach 2014 - 2020 a także budowy międzynarodowych tras rowerowych na Pomorzu - Trasy R10 (biegnącej wzdłuż wybrzeży Bałtyku) oraz R9 (Wiślanej Trasy Rowerowej).
Razem możemy przekonać decydentów o tym, jak ważny komunikacyjnie, społecznie i gospodarczo jest rozwój ruchu rowerowego w miastach oraz turystyki rowerowej na Pomorzu. Pokażmy wszystkim wątpiącym, że ruch rowerowy na Pomorzu to potęga!!!

 

W tym roku Przejazd będzie posiadał wyjątkową oprawę muzyczną na trasie! Po raz pierwszy, na żywo! A na finale WPR w Gdyni Kolibkach - moc muzyki na wyjątkowym koncercie muzyczno - rowerowym "Rowerowa Metropolia jest Okey".

Niezwykle interesująco zapowiada się także wspólne świętowanie zwycięstwa drużyny Gdańska w European Cycling Challenge 2015 - europejskiej, rowerowej rywalizacji miast! Gdańsk zwyciężył w tym konkursie bezapelacyjnie, z oszałamiającą liczbą 451 533 km na koncie rowerowej drużyny miasta! Już 14 czerwca na gdańskiej zbiórce 19 WPR - w godzinach od 14:30 do 15:00 wielkie świętowanie zwycięstwa Gdańska!
Zapraszamy wszystkich, którzy kręcili kilometry dla Gdańska!

19 WPR to też okazja do wsparcia tych, którym potrzebna jest nasza pomoc. W tym roku, dzięki wsparciu uczestników WPR, kręcimy kilometry na rowerach w akcji "Rower Pomaga" Fundacji Ekologicznej Arka. W zamian za wykręcone kilometry, fundacja przekaże rowery dla dzieci ze świetlic środowiskowych w Trójmieście. Wręczenie rowerów odbędzie się na finale
19 WPR.

 

Więcej informacji:

Strona 19 WPR: www.wpr2015.pl

Profil 19 WPR na Facebooku: www.fb.com/wielkiprzejazdrowerowy

Wydarzenie 19 WPR na Facebooku: www.fb.com/events/1574995839429117

Koncert "Rowerowa Metropolia jest Okey" na Facebooku:
www.fb.com/events/831066926971610

Zbiórka na 19 WPR na polakpotrafi.pl: www. polakpotrafi.pl/projekt/19-wpr