Metropolitalne wiadomości

aktualności

#2DDTM: To my zmieniamy bieg gry - rozmowa z Anną Łazar

W przeddzień drugiej rocznicy inwazji Rosji na Ukrainę zapraszamy na drugi odcinek naszego podcastu „Dzień dobry, tu metropolia”. Naszym gościem jest Anna Łazar - ceniona ekspertka i aktywistka, która dzieli się swoją wiedzą na temat współczesnej Ukrainy.

 

W tym szczególnym odcinku podcastu poruszamy tematykę kultury ukraińskiej, wybitnych ukraińskich działaczy kultury i artystów, aktualnego stanu działań wojennych oraz perspektyw na przyszłość. Anna Łazar nie tylko prezentuje sposoby, w jakie możemy wspierać Ukrainę w obliczu trwającej wojny, ale również dzieli się swoimi refleksjami na temat nadziei w tych tragicznych i trudnych czasach. Nasz gość podkreśla także istotę sprawczości jednostki w konfrontacji z totalitaryzmem. Rozmowę prowadzi Grzegorz Kwiatkowski.

 

Naszego podcastu możecie posłuchać:

na Spotify:


na YouTube:

 

 

Pierwszy odcinek podcastu pt. “Kocham Gdańsk, nie spieprzcie tego” poświęcony śp. prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi możecie znaleźć:

na YouTube: https://youtu.be/u5BE9oX-g1g?feature=shared

na Spotify: https://open.spotify.com/episode/1inqQy52dBF0dTm2mbM90F?fbclid=IwAR0-tlf2LY1Q3l3LNQO40fN5pD2tPK08gJXnvSrY3SGEKoM8avgtya4Av_M

  • GIWK