Metropolitalne wiadomości

aktualności

Komisja ds. Kultury

3 Metropolitalne Forum Kultury

Ruszyły zapisy na 3 Metropolitalne Forum Kultury. Wydarzenie odbywające się  26 marca  w Gdyni i 27 marca w Lęborku będzie poświęcone dostępności i włączaniu osób z doświadczeniem migracji w projekty, strategie i polityki kulturalne. Zapisz się już dziś!

Forum będzie okazją do wspólnego spotkania przedstawicieli świata kultury. Pierwszego dnia w Konsulacie Kultury w Gdyni poruszymy kwestie integracji nowych mieszkańców nie tylko w Trójmieście, Warszawie czy Lublinie ale także w małych miejscowościach. W spotkaniu udział weźmie m.in.  artystka Yulia Krivich z Ukrainy, mieszkająca i tworząca od kilku lat w Polsce. Mocnym punktem Forum będzie debata, na której podsumujemy ostatnie badania dotyczące uczestnictwa w kulturze nowych mieszkańców naszych miast i gmin.

Forum będzie także okazją do nabycia nowych umiejętności. Zapraszamy do włączenia się w dyskusje stolikowe w porannej części w pracowniach stowarzyszenia Halo Kultura w podziemiach Hali Targowej w Gdyni. Porozmawiamy m.in. o wolontariacie jako narzędziu integrującym nowych mieszkańców, o informacji kulturalnej w wielu językach, a także o pułapkach prowadzenia projektów wielokulturowych.  Drugiego dnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku odbędzie się całodniowy warsztat z metodologii pracy w projektach wielokulturowych z Leną Rogowską.
Już dziś zapraszam do rejestracji


Zapisy: https://forms.gle/XjPvJfKreuT3tya1A

  • GIWK