Metropolitalne wiadomości

aktualności

Arena Gdańsk Operator wspiera OMGGS

Arena Gdańsk Operator Sp. z o.o., zarządzająca stadionem Polsat Plus Arena Gdańsk, została nowym członkiem wspierającym Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.  Dołączyła do grona kilkunastu instytucji, fundacji i uczelni, które współpracują z OMGGS.

Uczestnictwo Areny Gdańsk Operator Sp. z o.o. w pracach Stowarzyszenia OMGGS dotyczyć będzie w szczególności wsparcia w planowaniu strategicznym, działań na rzecz rozwoju lokalnej gospodarki oraz współpracy w zakresie inwestycji regionalnych pomiędzy samorządami, partnerami społecznymi oraz biznesem.

Polsat i Plus zostały sponsorami tytularnymi gdańskiego stadionu w maju br.

- Jednym z naszych najważniejszych celów jest dostarczanie pozytywnych emocji wszystkim, którzy odwiedzają stadion - mówi Paweł Buczyński, prezes Areny Gdańsk Operator Sp. z o.o. - Podobnie jak OMGGS, wraz ze sponsorami tytularnymi stawiamy na poprawę komfortu życia mieszkańców regionu. Metropolia to nie tylko dobre miejsce do pracy i nauki, ale też do spędzania czasu wolnego.

Stadion w Gdańsku został oddany do użytku w 2011. Budowa kosztowała 863 mln zł. W obiekcie może pojawić się ponad 41 600 osób. Właścicielem jest należąca do miasta Gdańsk spółka Arena Gdańsk. Swoje ekstraklasowe mecze rozgrywa tu drużyna Lechii Gdańsk.

Na gdańskim stadionie przez 10 lat  odbyło się wiele wydarzeń sportowych i artystycznych. W obiekcie pojawili się piłkarze najlepszych europejskich drużyn podczas turnieju Euro 2012. Gdańsk wielokrotnie gościł także kadrę narodową, podczas meczów z Niemcami, Grecją, Holandią, Meksykiem, Czechami, Finlandią, Włochami, czy Urugwajem. Na stadionie zagrali także artyści tacy jak Jennifer Lopez, Bon Jovi, Justin Timberlake, Felix Jaehn, Avicii i Modestep.

Wiele atrakcji oferuje też FUN ARENA. To stworzone na ponad 9 tysiącach metrów kwadratowych  na terenie stadionu największe miejsce rozrywki w Trójmieście. Oferta skierowana jest zarówno dla dzieci, młodzieży, rodzin, jak i seniorów.

Na stadionie znajduje się też Centrum Konferencyjno – Biznesowe. To idealna przestrzeń do organizacji spotkań i konferencji. Na gdańskim stadionie odbył się m.in. tegoroczny kongres Smart Metropolia i ostatnie Walne Zebranie Członków - 6 września.

Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Pozostali członkowie wspierający OMGGS: GIWK Sp. z o.o., Saur Neptun Gdańsk SA, Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o., MZK Wejherowo, Energa SA, MZK Wejherowo, Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, OBC, GPEC Sp. z o.o., Rumia Invest Park Sp. z o.o., Port Czystej Energii oraz Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita.

  • GIWK