Metropolitalne wiadomości

aktualności

Beata Rutkiewicz nową wojewodą pomorską

Wiceprezydentka Wejherowa Beata Rutkiewicz została nową wojewodą pomorską.  To pierwsza w historii kobieta na tym stanowisku. Jesteśmy niesamowicie dumni.

Beata Rutkiewicz odpowiadała w OMGGS m.in. za dwa standardy dla samorządów: Standard Minimum w Integracji Migrantów oraz Standard Minimum na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i Otoczenia

 


Jako jedna z pierwszych zgłosiła Wejherowo do pilotażu analizy zamówień publicznych w gminach. Wspólnie ze specjalistami z Manchesteru sprawdzaliśmy, czy pieniądze z zamówień publicznych w metropolitalnych samorządach trafiają do lokalnych przedsiębiorców, co przyczynia się do wzrostu miejsc pracy i ma realny wpływ na poprawę życia konkretnego miasta czy gminy. 

 

Beata Rutkiewicz od 2015 roku była zastępczynią prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta. Nadzorowała działanie m.in. wydziałów inwestycji, gospodarki komunalnej i ochrony środowiska, gospodarki nieruchomościami czy spraw lokalnych.

 

Gratulacje napływają z całej metropolii:

– Cieszę się, że przedstawicielem Rady Ministrów w naszym województwie będzie Beata Rutkiewicz. Życzę jej powodzenia i wielu sukcesów w pełnieniu nowej funkcji. Jest to doświadczona polityczka i samorządowiec, dlatego jestem przekonany, że jej współpraca z lokalnymi, małymi ojczyznami będzie dobrze się układać i zadba ona o interesy Pomorzan – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni i prezes Rady OMGGS.

- Gratuluję i życzę powodzenia w reprezentowaniu rządu u nas na Pomorzu.
Wiem, że Twoje doświadczenie i chęć współpracy, której doświadczyłam już w naszej metropolii, przyczynią się do dalszego rozwoju naszego regionu. Historyczny moment - pierwsza kobieta wojewodą pomorskim! -
mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, wiceprezes Rady OMGGS.

 

Życzymy samych sukcesów i liczymy na owocną współpracę.

 

 

  • GIWK