Metropolitalne wiadomości

aktualności

Biznes dobry dla świata - poznaj ideę przedsiębiorczości społecznej

Czy warto założyć przedsiębiorstwo społeczne? Jakie mogą z tego płynąć korzyści i dla kogo? Czym różni się „zwykły” biznes od biznesu społecznie odpowiedzialnego? Na te pytania odpowiedzą uczestnicy spotkania  online, które odbędzie się 10 listopada w ramach 14. Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Swoimi doświadczeniami podzielą się przedstawiciele przedsiębiorstw społecznych z Gdańska, Gdyni i Sopotu. Wydarzenie będzie też okazją do tego, aby dowiedzieć się, komu służy i czym jest ekonomia społeczna.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to święto budowania własnych firm, relacji przedsiębiorczych czy powrotów na rynek pracy. Z tej okazji w środę, 10 listopada o godz. 10:00 Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota, Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, Miasto Sopot, Miasto Gdańsk oraz gdański Starter organizują wydarzenie on-line pt. „Czy warto założyć przedsiębiorstwo społeczne? Korzyści z założenia przedsiębiorstwa społecznego”.

Centralnym punktem spotkania będą „case studies” przedsiębiorstw społecznych z Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Swoimi doświadczeniami podzielą się przedstawiciele: Spółdzielni Socjalnej Kooperacja z Sopotu, Spółdzielni Socjalnej Zeroban z Gdańska oraz Spółdzielni Socjalnej Dobre Miejsce z Gdyni. Przedstawione przez nich dobre praktyki staną się inspiracją do dyskusji, która przewidziana jest w drugiej połowie webinaru.

- Współczesny przedsiębiorca w swojej pracy powinien, poza myśleniem o generowaniu zysku, być świadomy wpływu jaki wywiera na otoczenie i środowisko. Światowe trendy mówią o tym, że „dziś biznes nie powinien myśleć o tym, czy jest najlepszy na świecie, a bardziej, czy jest najlepszy dla świata” – podkreśla prof. Bolesław Rok, ekspert w dziedzinie CSR, etyki biznesu i circular economy. - Takie firmy, startupy i innowacje sięgają po najśmielsze marzenia i je realizują, uwzględniając w swojej działalności dobro otoczenia. W tym właśnie modelu biznesowym osadza się ekonomia społeczna.

W temat ekonomii społecznej wprowadzą uczestników: Karolina Weiner - animatorka OWES Dobra Robota (OMGGS) oraz Iga Kopeć - doradca biznesowy OWES Dobra Robota, Pracodawcy Pomorza. Spotkanie poprowadzi dziennikarz radiowy - Filip Jędruch.

Link do rejestracji: https://bit.ly/webinarSTP

  • GIWK