Metropolitalne wiadomości

aktualności

Cała Naprzód III - znajdź pracę marzeń

Bezpłatne kursy, warsztaty, szkolenia i staże, do tego kompleksowe wsparcie specjalistów - to wszystko czeka na osoby bezrobotne, które chcą zmienić swoją sytuację zawodową, rozwinąć zainteresowania i znaleźć lepszą pracę. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza do udziału w projekcie “Cała Naprzód III” współfinansowanego z metropolitalnych funduszy unijnych.

 

Dla kogo projekt?

Projekt “Cała Naprzód III” skierowany jest do osób po 30. roku życia, które są bezrobotne lub pracują za minimalne wynagrodzenie ze względu na brak lub niskie kwalifikacje zawodowe. Zgłaszać mogą się również osoby powyżej 50. roku życia, które mają trudności ze znalezieniem pracy, kobiety powracające na rynek pracy, czy osoby niepełnosprawne. Projekt przeznaczony jest dla mieszkańców Trójmiasta oraz powiatów gdańskiego i tczewskiego. 

 

Jakiego typu wsparcie?

Wsparcie obejmuje opracowanie indywidualnego planu działania dla uczestnika, zgodnego z jego potrzebami, talentem i możliwościami. Osoby biorące udział w projekcie „Cała Naprzód III” poznają swoje mocne strony podczas specjalistycznych warsztatów. W ofercie są też szkolenia dot. aktywizacji zawodowej - uczestnicy uczą się np. jak napisać podanie o pracę, list motywacyjny czy jak zachować się w rozmowie z pracodawcą, by zakończyła się sukcesem.
Można skorzystać z bezpłatnych szkoleń np.: komputerowych, językowych, pozwalających uzyskać prawo jazdy (różne kategorie) i rzemieślniczych. W ofercie są m.in. kursy stolarskie, ślusarskie, wizażu, fryzjerskie i florystyczne. Kompleksowego wsparcia uczestnikom projektu udzielają m.in. doradca zawodowy, pośrednik pracy oraz specjalista ds. szkoleń.

 

Jak dołączyć do projektu?

Osoby zainteresowane ofertą mogą się kontaktować w dni powszednie, pod numerem tel.: 58 347 82 99, kom.: 502 986 387 (biuro projektu). 
 

Metropolitalne wsparcie

Projekt “Cała Naprzód III” objęty jest metropolitalnym wsparciem unijnym i realizowany jest przez gdański MOPR w partnerstwie z gminami Pszczółki i Suchy Dąb; współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020. Wartość realizacji to prawie 2,1 mln zł, w tym dofinansowanie z UE to 1,98 tys. zł.Projekt potrwa do końca czerwca 2023 roku.

  • GIWK