Metropolitalne wiadomości

aktualności

Chrońmy klimat metropolii - ostatni moment na zgłoszenia!

To ostatni moment, aby wziąć udział w konkursie “Chrońmy klimat metropolii” organizowanym przez Metropolię Gdańsk-Gdynia-Sopot. Do konkursu mogą zgłosić się uczniowie w wieku 10-19 lat. Wystarczy zebrać 3-osobową drużynę i zaprezentować ekodziałanie. Do wygrania m.in. wyjazd do norweskiego Trondheim. Zgłoszenia do 26 stycznia.

 

Klimat w szkołach metropolii

Konkurs odbywa się w ramach największego projektu edukacyjnego w OMGGS - Klimat w szkołach metropolii. Do tej pory 40 szkół zostało wyposażone w laptopy, rzutniki z projektorami i ekrany multimedialne. W placówkach trwa także budowa tzw. zielono-niebieskiej infrastruktury, czyli zielonych ścian, ogrodów deszczowych, niecek i kompostowników. Do nauczycieli we wszystkich metropolitalnych szkołach trafiły scenariusze lekcji i materiały edukacyjne. Każda ze szkół biorących udział w projekcie otrzyma także sadzonki i narzędzia do dodatkowych nasadzeń roślin.

 

Jak wziąć udział w konkursie?

Do konkursu mogą się zgłaszać 3-osobowe drużyny uczniów w wieku 10-19 lat z metropolitalnych szkół. Każdy z zespołów powinien zaprezentować zrealizowany przez siebie ekoprojekt. Mogą to być  działania w sieci (np. w social mediach, film, animacja prezentacja) albo w realu (np. wystawa, debata). Najwięcej punktów otrzymają inicjatywy, które będą angażować znajomych, rodzinę czy sąsiadów i które pokażą jak przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych. Nagrodą główną w konkursie jest 3-dniowy wyjazd najlepszych drużyn do Norwegii.

 

 

Prace można przesyłać do piątku 26 stycznia, a wszystkie szczegóły i regulamin konkursu można znaleźć na stronie www.klimatwszkolach.pl

 


Projekt Klimat w szkołach metropolii jest realizowany w ramach programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu. Dofinansowanie pochodzi ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz budżetu państwa. OMGGS realizuje go we współpracy z partnerem merytorycznym Gdańskie Wody oraz z partnerem zagranicznym International Development Norway.

 

 

 

 

 

  • GIWK