Metropolitalne wiadomości

aktualności

Dla kogo hulajnoga w konkursie #MobilnaMetropolia?

Znamy zwycięzców konkursu #MobilnaMetropolia. Zadanie konkursowe polegało na opisaniu największego problemu transportowego z regionu i wskazanie pomysłów na jego rozwiązanie. Konkurs przeznaczony był dla uczestników warsztatów online #MobilnaMetropolia, podczas których OMGGS zbierał informacje do opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności ang. SUMP.


Biuro OMGGS wspólnie z ekspertami pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności ang. SUMP - który wskaże kierunki planowania transportu poprawiającego bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców metropolii. Jednym z kluczowych elementów SUMP są informacje zebrane od mieszkańców, dlatego na przełomie maja i czerwca odbyło się 9 warsztatów online dla mieszkańców wszystkich metropolitalnych powiatów, na których zebrało się w sumie 300 osób. Mieszkańcy, eksperci, przedstawiciele stowarzyszeń, samorządowcy, radni i osoby odpowiedzialne w gminach za politykę transportową dyskutowali o: transporcie zbiorowym, ruchu pieszym i rowerowym, poruszaniu się̨ samochodem i parkowaniu, bezpieczeństwie ruchu drogowego, transporcie towarów, zarzadzaniu mobilnością̨ wizji rozwoju transportu i komunikacji miejskiej.

 

Dla uczestników warsztatów #MobilnaMetropolia OMGGS przygotował konkurs, który polegał na opisaniu największego problemu transportowego ze swojego regionu i wskazaniu pomysłów na jego rozwiązanie.

 

Decyzją komisji konkursowej nagroda główna – hulajnoga – trafi do:

Pani Klaudii Kalinowskiej z Gdańska.

 

Komisja wyróżniła także 5 odpowiedzi:

Konrad Kowalski, Gdańsk
Paweł Lemańczuk, Gdańsk
Marcin Owsiński, Sztutowo
Jakub Uciński, Pierwoszyno
Aleksandra Gus-Puszczewicz, Nowy Dwór Gdański

 

Gratulujemy!

 

 

Czytaj także >>>> Relacja z warsztatów #MobilnaMetropolia we wszystkich metropolitalnych powiatach

 

 

 

  • GIWK