Metropolitalne wiadomości

aktualności

Komisja ds. Kultury

Dostępne Domy Kultury - ruszył nowy cykl szkoleniowy OMGGS

Jak Polski Język Migowy różni się od języka polskiego? Jak osoby niewidzące postrzegają kolory? Gdzie warto zainstalować pętlę indukcyjną, by wspomagała osoby niedosłyszące w zakupie biletu na spektakl lub koncert? Ruszył nowy cykl szkoleniowy OMGGS pn. Dostępne Domy Kultury.


6 lipca w gronie 23 przedstawicieli instytucji kultury zmieniliśmy perspektywę i usłyszeliśmy o potrzebach osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu dzięki współpracy Metropolitalnej Kadry Kultury i Fundacji Kultury bez Barier.

OMGGS rozpoczął nowy cykl szkoleniowy Dostępne Domy Kultury dedykowany instytucjom z naszej Metropolii. Dużo praktycznych rozwiązań – czyli jak zapewnić minimum dla lepszego odbioru kultury.

 

Nie trzeba od razu budować najlepiej wyposażonych, najnowocześniejszych instytucji. Zmiana zaczyna się od ludzi i od naszego podejścia.


- Dziękujemy za obecność na dzisiejszym spotkaniu. Cieszy duże zainteresowanie. Kolejne spotkanie odbędzie się 13 lipca. Druga część szkolenia odbędzie się tradycyjnie-stacjonarnie i przewiduje przyjazd animatorów i trenerów dostępności do metropolitalnych Domów Kultury - mówi Alicja Jelińska, koordynatorka ds. kultury OMGGS. 

 

 

  • GIWK