Metropolitalne wiadomości

aktualności

„Działaj Lokalnie” w powiecie tczewskim. Rusza nabór wniosków o dofinansowanie

Fundacja Pokolenia ogłasza nabór wniosków w ramach konkursu „Działaj Lokalnie” 2023. O dofinansowanie pomysłów mogą ubiegać się minimum 3-osobowe grupy mieszkańców oraz organizacje pozarządowe z powiatu tczewskiego. Maksymalna kwota dotacji to 6000 zł.

W ubiegłym roku dofinansowaliśmy 15 inicjatyw na łączną kwotę 69 000 złotych, a pośród pomysłów znalazły się: „Wehikuł czasu” z Dąbrówki Tczewskiej, w ramach którego mieszkańcy wspólnymi siłami odrestaurowali teren wokół lokalnego zabytku i wmurowali kapsułę czasu z listami i gadżetami współczesności, „Zabawa w teatr” - gdzie nauczyciele wraz z uczniami jednej z tczewskich szkół podstawowych poszli w świat ze spektaklem kukiełkowym. Masowano dźwiękami ludzi na koncertach relaksacyjnych przy użyciu mis i gongów, powstał plac zabaw dla dzieciaków w Gręblinie i boisko w Walichnowach oraz wiele innych działań służących lokalnym społecznościom naszego powiatu - mówią organizatorzy.

 

Źródło: materiały prasowe Fundacji Pokolenia

W ramach tegorocznego Konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji na 3-6 miesięczne projekty, które:

  • zakładają współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego;
  • wynikają z konkretnych potrzeb danej społeczności;
  • mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji;
  • przewidują takie działania, które będą kierowane do określonej grupy odbiorców, a jednocześnie będą służyć całej społeczności;
  • będą realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego - samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych;
  • będą umiejętnie i w sposób przemyślany angażowały zasoby lokalne - naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe.

Wnioski o dofinansowanie można składać drogą elektroniczną do 5 czerwca 2023 za pośrednictwem strony: www.generatorspoleczny.pl (Uwaga: nowy system aplikowania o dotacje!).

Regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.fundacjapokolenia.pl.

 

Żeby przybliżyć zainteresowanym idee oraz merytoryczne i techniczne kwestie składania wniosków, w każdej z gmin odbędą się spotkania informacyjno-szkoleniowe:

 

Źródło: materiały prasowe Fundacji Pokolenia

Animatorzy Programu zapraszają do składania wniosków i w razie pytań służą swoją pomocą.

- Polecamy możliwość konsultacji indywidualnych. Bardzo lubimy podpowiadać przy planowaniu projektów i wypełnianiu wniosków, a bardzo nie lubimy ich odrzucać np. z powodów jakichś błahych uchybień formalnych, więc tym bardziej zapraszamy do kontaktu!

Animatorzy Programu: Gosia Peplińska i Łukasz Rościszowski
Ośrodek Działaj Lokalnie w Tczewie – Fundacja Pokolenia
biuro: ul. Obrońców Westerplatte 6, 83-110 Tczew
tel. 58 352 45 46, mail: dzialajlokalnie@fundacjapokolenia.pl
FB: facebook.com/fundacja.pokolenia

 

Źródło: materiały prasowe Fundacji Pokolenia

„Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia, przy wsparciu finansowym Gmin: Gniew, Morzeszczyn, Subkowy, Pelplin, Tczew i Miasta Tczewa oraz Banku Spółdzielczego w Tczewie.

  • GIWK