Metropolitalne wiadomości

aktualności

#EURegionsWeek

Ruszyła rejestracja na #EURegionsWeek – Europejski Tydzień Regionów i Miast, który odbędzie się od 11 do 14 października. To największe coroczne europejskie wydarzenie poświęcone polityce spójności, które skupia polityków, samorządowców, ekspertów i naukowców. W tym roku odbędzie się już po raz 19.

W ramach wydarzenia 11 października o godz. 16:30 odbędzie się dyskusja i warsztat zatytułowany „Rola i perspektywy polityki spójności w planowaniu Obszarów Metropolitalnych nt. doświadczeń obszarów metropolitalnych we wdrażaniu programów i strategii polityki spójności oraz wniosków dla metropolii na przyszłość. OMGGS reprezentować będzie Joanna Jaworska-Soral, główna specjalistka ds. IP-ZIT oraz koordynatorka projektów infrastrukturalnych. W dyskusji udział wezmą przedstawiciele 9 europejskich metropolii zaangażowanych w projekt ESPON METRO. 

Szczegóły i rejestracja: https://tiny.pl/9tzkf

 

 

 

ESPON METRO - to projekt badawczy, którego celem jest zwrócenie uwagi na konieczność wzmocnienia roli metropolii w tworzeniu i realizacji polityki spójności UE w najbliższych latach, stworzenia warunków dla realnego udziału metropolii w podziale środków w ramach polityki spójności w nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027. W projekcie bierze udział 9 europejskich metropolii, oprócz OMGGS są to także: Turyn, Barcelona, Lizbona, Brno, Florencja, Lyon, Bruksela i Ryga. Więcej na temat projektu można przeczytać tutaj.

 

 

 

  • GIWK