Metropolitalne wiadomości

aktualności

Komisja ds. Kultury

FOTEL – festiwal teatrów lalkowych pod patronatem OMGGS

Od środy 23 września trwa FOTEL, festiwal teatrów lalkowych dla młodych widzów. Spektakle można oglądać do niedzieli. W tym roku z uwagi na epidemię całość wydarzenia została przeniesiona do internetu. Honorowy Patronat nad festiwalem objął Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Dotychczas publiczność spotykała się w Juszkowie i Marzęcinie, by uczestniczyć w atrakcjach festiwalowych. Tym razem wędrowne teatry z bogatą ofertą artystyczną i edukacyjną dedykowaną dzieciom i młodzieży, zagościły online w placówkach oświatowych i rodzinnych domach – opowiada Grzegorz Antoni Cwaliński, dyrektor Festiwalu.


Wszystkie spektakle można zobaczyć na stroni na stronie:  www.festiwaljuszkowo.pl lub na kanale YouTube 

W edukacyjny charakter festiwalu wpisują się też kreatywne karty pracy, które dotyczą tematyki związanej z teatrem. Opracowany wcześniej zestaw zadań rozwinie wiedzę uczniów oraz pozwoli nauczycielowi sprawnie przeprowadzić lekcje.


Udział w Festiwalu bierze ponad 600 placówek edukacyjnych z całej Polski, w tym blisko 1200 grup szkolnych. Emisje odbywają się w dwóch blokach: porannym, dedykowanym dzieciom oraz nauczycielom oraz popołudniowym, przeznaczonym do wspólnego oglądania przez dzieci i rodziców w domu.

Program wydarzenia znajduje się tutaj

  • GIWK