Metropolitalne wiadomości

aktualności

Gdańsk-Gdynia-Sopot InnoCamp 2019 – międzynarodowe warsztaty krajów nadbałtyckich – trwają zapisy

3 dni, 3 wyzwania, 3 lokalizacje i 3 tematyczne dyskusje - trwają zapisy na bezpłatne międzynarodowe warsztaty Gdańsk-Gdynia-Sopot InnoCamp 2019. Przez trzy dni od 9 do 11 września, osiemdziesięciu uczestników, w tym gości z krajów nadbałtyckich, będzie rozmawiać o wyzwaniach ekologicznych, społecznych i ekonomicznych, jakie stoją przed nadmorskimi metropoliami. Wydarzenie jest częścią międzynarodowego projektu Smart-up BSR i po raz pierwszy odbywa się w Polsce. Każdego dnia warsztaty będą dotyczyć innego tematu i odbywają się w całości w języku angielskim.


Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot jako partner międzynarodowego projektu Smart-up BSR będzie gospodarzem warsztatów Gdańsk-Gdynia-Sopot InnoCamp 2019: „Around the Baltic Sea: Different Countries – Common Challenges!”. Weźmie w nich udział 80 uczestników z regionu Morza Bałtyckiego, w tym specjalistów ds. rozwoju regionalnego i smart-city po środowisko akademickie, m.in. z Aarhus, Tallina, Helsinek, St. Petersburga, Brandenburgii oraz miast Litwy i Łotwy, a także reprezentanci Komitetu Regionów.


Warsztaty odbędą się od 9 do 11 września w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Zapisywać może się każdy, komu bliskie są tematy związane z rozwojem i wzmacnianiem konkurencyjności nadmorskich metropolii, w tym z zagospodarowaniem terenów poprzemysłowych, rozwojem portów, a także odpowiedzialnymi zakupami.

 

Każdy dzień uczestnicy będą rozpoczynać od tematycznej inspiracji, czyli wykładu lub wizyty studyjnej.

 

Warsztaty podzielone są na trzy grupy tematyczne:

 

  • Tymczasowe zagospodarowanie terenów poprzemysłowych.
  • Rozwój gospodarczy portów a jakość życia w miastach.
  • Innowacyjne i odpowiedzialne zamówienia w perspektywie zmian klimatu.

 

Uczestnicy wraz ze specjalistami z danych dziedzin, każdego dnia warsztatów wypracują nowe lepsze rozwiązania wyzwań i omawianych zagadnień. Wszyscy chętni mogą się zapisywać na jeden, dwa lub trzy dni warsztatów. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Agenda, rejestracja oraz wszelkie informacje o wydarzeniu dostępne są pod adresem: https://smartup-bsr.eu/gdansk/. Rejestracja trwa do 2 września. Organizator nie zapewnia tłumaczeń.

 

 

 

  • GIWK