Metropolitalne wiadomości

aktualności

II Pomorskie Forum Solidarności Klimatycznej

Wyzwania dla samorządów i miast nadmorskich wobec ochrony klimatu, współpraca z ONZ, zagrożenia ekologiczne Bałtyku, a także morskie zielone technologie przyszłości – to główne tematy II Pomorskiego Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza, które odbędzie się w formule on-line, 30 listopada.

Forum powstało w 2020 roku, aby podejmować ambitne inicjatywy na rzecz transformacji społeczno-gospodarczej i wdrażać cele wynikające z polityki klimatycznej ONZ, służące osiągnięciu jak najszybciej neutralności klimatycznej i skutecznej ochrony środowiska naturalnego. Wskazuje możliwości i kierunek działań, porusza najważniejsze wyzwania związane z kryzysem klimatycznym i pokazuje, jakie korzyści może przynieść współpraca. Do udziału w tegorocznej edycji zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej i ONZ, ambasadorowie nadbałtyckich państw, przedstawiciele firm zaangażowanych w zrównoważony rozwój, prezydenci miast, przedstawiciele lokalnych samorządów, a także wybitni eksperci i specjaliści ze świata nauki.

 

II Pomorskiego Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza odbędzie się w formule on-line, 30 listopada 2021 roku, w godzinach: 10:00-16:00. Transmisja on-line z wydarzenia dostępna w zakładce OGLĄDAJ TRANSMISJĘ.


Podczas debat zaplanowanych na tegorocznym Forum skupimy się na następujących obszarach: 

• Wyzwania samorządów i miast nadmorskich wobec ochrony klimatu.
• Współpraca pomorskich miast z Organizacją Narodów Zjednoczonych.
• Kontynuacja Inicjatywy Bałtyckiej „Baltic Sea Initative” oraz wsparcie dla Rady Państw Morza Bałtyckiego.
• Zagrożenia ekologiczne Bałtyku w tym problem eutrofizacji.
• Morskie zielone technologie przyszłości.

 

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na w zakładce PROGRAM.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

  • GIWK