Metropolitalne wiadomości

aktualności

Jak rozmawiać z uczniami o zmianach klimatycznych? Scenariusze eko-lekcji

Trwają Dni Solidarności Klimatycznej. To czas, który poświęcamy edukacji na temat wpływu, jaki każdy z nas ma na otaczające nas środowisko. Port Czystej Energii przygotował scenariusze eko-lekcji. Zachęcamy wszystkich nauczycieli do pobierania i wykorzystania przygotowanych materiałów w realizacji zajęć z klasami 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniami szkół ponadpodstawowych.

Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy, stoimy dziś w obliczu globalnego wyzwania, jakim jest konieczność minimalizacji naszego wpływu na klimat. Aby robić to skutecznie, Port Czystej Energii w ramach Dni Solidarności Klimatycznej prowadzi lekcje online dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Przygotował też scenariusze lekcji, które nauczyciele mogą pobrać i samodzielnie zrealizować w ramach prowadzonych zajęć.

- Dlaczego chcemy edukować młodzież? By budować u młodego pokolenia świadomość wpływu człowieka na środowisko. Może on być dobry lub zły, a właściwą drogę można obrać jedynie rozumiejąc zależności pomiędzy naszymi działaniami, a ich skutkami dla naszej całej planety - mówią autorzy scenariuszy eko-lekcji.

Scenariusze lekcji wraz z prezentacjami można znaleźć TU >>>

Dni Solidarności Klimatycznej na terenie OMGGS

Dni Solidarności Klimatycznej to cykl ekologicznych wydarzeń odbywających się w całej metropolii w dniach 13-19 września. Metropolitalne samorządy i podległe im jednostki przez cały tydzień organizują warsztaty rodzinne, spotkania z przyrodnikami i ekologami, plenerowe spektakle teatralne, eksperymenty, piknik i bazar ekologiczny, pokazy filmowe, wystawy i sąsiedzkie rozmowy.

Czytaj także: Dni Solidarności Klimatycznej 2021 - czyli metropolia dla środowiska

 

 

 

 

  • GIWK