Metropolitalne wiadomości

aktualności

Kiedy w mojej okolicy będzie stacja Mevo? Odpowiadamy

Wraz ze startem drugiego etapu testów Roweru Metropolitalnego Mevo 2.0 pojawiło się bardzo dużo zapytań o to, „kiedy w mojej lokalizacji będzie stacja Mevo”. Postanowiliśmy odpowiedzieć na to pytanie. Miasto Gdańsk podjęło decyzję, że stacje pojawią się w miejscach, w których ich nie ma, ale jest na nie zapotrzebowanie.

Jesteśmy świadomi potrzeby rozbudowy sieci stacji. Odnotowujemy wszelkie przedstawione nam propozycje lokalizacji nowych punktów postoju. Po zakończeniu i uruchomieniu całego systemu, zwrócimy się do hiszpańskiego Operatora o uruchomienie tzw. prawa opcji w celu wybudowania dodatkowych stacji Mevo. Obecnie zbieramy i analizujemy informacje od użytkowników dotyczące funkcjonowania systemu.

Po przeanalizowaniu wszelkich uwag, wytypujemy dodatkowe lokalizacje w brakujących miejscach. Stacja Mevo będzie dostępna w każdej dzielnicy. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby projekt cieszył wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

Na ten moment jesteśmy w fazie testów zewnętrznych. W ciągu pierwszej dobry pobrano 5,6 tys. aplikacji na telefon. Nawet 80 tys. mieszkańców ma szansę wypróbować rowery Mevo i przekazać nam swoje uwagi, spostrzeżenia i wrażenia. Czekamy na nie, bo w ten sposób szybciej i lepiej dopracujemy pracę aplikacji, centrum kontaktu, relokacji, ładowania baterii, a także dostępności floty.

  • GIWK