Metropolitalne wiadomości

aktualności

Kultura włącza: szkolenia dla pracowników kultury

Szukasz pieniędzy np. na zakup nowych pozycji do twojej biblioteki albo potrzebujesz sfinansować cykl spotkań autorskich? A może chcesz poćwiczyć prezentację działań biblioteki w internecie? Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zapraszają pracowników instytucji kultury na szkolenia z przedsiębiorczości w kulturze. Tym razem tematem będzie crowdfunding, czyli metody społecznościowego finansowania działań w kulturze.

Na szkoleniu opowiemy jak finansować działania w kulturze i jednocześnie angażować do tego swoich odbiorców, jak organizować zbiórki internetowe, kreatywne prezentacje, czy kampanie w internecie.

Szkolimy z:
- zasad crowdfundingu i oceny pomysłów do sfinansowania poza grantami,
- planowania kampanii crowdfundingowej,
- przeprowadzania kampanii w internecie.


Terminy
Szkolenie jest jednodniowe, terminy do wyboru:
12 lutego w godzinach 9.00-16.00.
13 lutego w godzinach 9.00-16.00.
14 lutego w godzinach 9.00-16.00.

Miejsce
Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot, ul. Długi Targ 39/40 sala 407 (4 piętro z
windą).

Jak się zarejestrować?
Link do formularza do rezerwacji miejsca


Szkolenie poprowadzi Maya Olszewska, która ma 14 lat doświadczenia w pracy fundraiserki i doradczyni fundraisingu - na szkoleniu i podczas konsultacji przeprowadzi instytucję przez proces planowania kampanii crowdfundingowej. Maya Olszewska studiowała ekonomię i historię sztuki, więc zbieranie pieniędzy na kulturę stało się połączeniem tych dwóch obszarów. Od 2013 roku jest właścicielką firmy doradczej MjjO z zakresu fundraisingu (w tym crowdfundingu), relacji biznesowych w językach polskim, angielskim, włoskim. Występuje i produkuje w teatrze niezależnym.

 

PROJEKT KULTURA WŁĄCZA

Do końca marca 2024 roku biblioteki i domy kultury z Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot mogą skorzystać z cyklu szkoleń, aby skutecznie tworzyć wielokulturowe i dostępne instytucje kultury. Projekt jest jednym z metropolitalnych działań, które realizujemy w ramach Standardu Minimum na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i Otoczenia oraz Standardu Minimum w Integracji Imigrantów. Projekt “Kultura włącza” finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 realizujemy z partnerami: Biblioteką Narodową w Oslo oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku.

  • GIWK