Metropolitalne wiadomości

aktualności

Kultura włącza: szkolenia nt. crowdfundingu

Pozyskiwanie środków na inicjatywy kulturalne, planowanie kampanii, do tego prezentacje, dyskusje i ćwiczenia praktyczne - tak wyglądały trzy dni szkoleń z przedsiębiorczości w kulturze, które odbyły się od 12 do 14 lutego 2024 r. w biurze Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot w ramach projektu „Kultura włącza”. W szkoleniach na temat crowdfundingu, czyli metod społecznościowego finansowania działań w kulturze, wzięli udział pracownicy instytucji kultury z całej metropolii.

 

 

Za nami trzy dni szkoleń na temat crowdfundingu przygotowanych przez OMGGS w ramach projektu „Kultura włącza”. Uczestnicy szkoleń uczyli się jak finansować działania w kulturze i jednocześnie angażować do tego swoich odbiorców, jak organizować zbiórki internetowe, kreatywne prezentacje i kampanie w internecie. Dowiedzieli się jak zaplanować i zaprezentować kampanie, a także gdzie szukać sposobów finansowania dla swoich działań.

 

 

W części praktycznej szkolenia uczestnicy tworzyli własne propozycje kampanii internetowych i prezentowali je przed resztą grupy. Pracowali nad konkretnymi zadaniami, które pozwoliły im lepiej zrozumieć proces crowdfundingu, by efektywniej zbierać środki na swoje projekty. Dodatkowo wybrani uczestnicy odbędą godzinne konsultacje z Mają Olszewską, która prowadziła szkolenia. To osoby, które mają już pomysł na kampanie, na warsztatach przećwiczyły realizację, a na konsultacjach przygotują się do wdrożenia w swoich instytucjach.

 

 


Dziękujemy wszystkim za udział oraz zaangażowanie podczas szkolenia! Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza posłuży Wam do skutecznego budowania relacji i pozyskiwania finansowania na Wasze działania kulturalne. Do zobaczenia na kolejnych szkoleniach!

Fot. Sebastian Szulfer

 

PROJEKT KULTURA WŁĄCZA

Projekt jest jednym z metropolitalnych działań, które realizujemy w ramach Standardu Minimum na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i Otoczenia oraz Standardu Minimum w Integracji Imigrantów. Projekt “Kultura włącza” finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 realizujemy z partnerami: Biblioteką Narodową w Oslo oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku.

 

 

 

 

  • GIWK