Metropolitalne wiadomości

aktualności

Kulturalna giełda wymiany doświadczeń i inspiracji

Dwa dni inspirujących rozmów i warsztatów - tegoroczna edycja “Giełdy wymiany doświadczeń i inspiracji/Bardzo Młoda Kultura”, która odbyła się na terenie gdańskiej Stoczni Cesarskiej, była okazją do spotkania animatorów kultury, edukatorów i osób zarządzających instytucjami kultury z Pomorza.

Po prawie dwóch latach trudnego czasu pandemii, wspólnie z  Instytutem Kultury Miejskiej, organizatorem “Giełdy wymiany doświadczeń i inspiracji”, zaprosiliśmy twórców kultury do rozmowy o zdobytych doświadczeniach, zrealizowanych projektach oraz działaniach w obszarze edukacji kulturowej.

W poniedziałek i wtorek, 18 i 19 października odbyły się warsztaty prowadzone przez Annę Rudnicką oraz Joannę Grandzicką. Dzień pierwszy przeznaczony był dla osób zarządzających organizacjami i instytucjami kultury. Dzień drugi to dzień animacji i praktyków edukacji kulturowej.

Uczestnicy zapoznali się też z najlepszymi praktykami edukacji kulturowej i współpracy międzypokoleniowej.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury “Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”.

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot był partnerem wydarzenia.

  • GIWK