Metropolitalne wiadomości

aktualności

Komisja ds. Kultury

Metropolia w Sieci kultury

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku odbyło się IV spotkanie partnerów projektu Sieć Kultury. „Sieć kultury. Edukacja kulturowa w województwie pomorskim” to program, który wspiera osoby zajmujące się edukacją kulturową. Jest częścią ogólnopolskiego programu „Bardzo Młoda Kultura”, który służy upowszechnianiu edukacji kulturowej i zwiększeniu jej roli w działaniach instytucjach kultury i oświaty. Program jest prowadzony przez Narodowe Centrum Kultury. Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk Gdynia Sopot uczestniczy jako partner projektu.

W piątkowym spotkaniu brały udział przedstawicielki instytucji, znajdujących się w obszarze metropolitalnym m.in. z Gdańska i Wejherowa. Przy okazji oprowadzenia po Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku oraz Bałtyckiej Bibliotece Cyfrowej odbyło się podsumowanie działań zrealizowanych w ramach programu oraz nawiązywanie nowych partnerstw.

W ramach ogólnopolskiego programu „Bardzo Młoda Kultura”, realizowanego przez Sieć Kultury stworzone zostały projekty na obszarze Metropolii:

• PO PROSTU RAZEM! w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sopocie,
• HIP HIP KULTHURAAA! – REGIONALNE SPOTKANIA TWÓRCÓW w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Roppla w Luzinie,
• BARDZO WSPÓLNY ŚWIAT – Projekt z Gdańska, którego realizacja skupia się na Dolnym Wrzeszczu,
• CZUJĘ, WIĘC JESTEM w Pruszczu Gdańskim.

Więcej o projektach może na przeczytać na stornie: http://sieckultury.pl/

  • GIWK