Metropolitalne wiadomości

aktualności

Metropolitalna bitwa o głosy za nami. W II turze zagłosowało 69,7% mieszkańców!

Zakończyła się metropolitalna bitwa o głosy. Średnia frekwencja z obu tur wyborów prezydenckich pozwoliła wyłonić zwycięzców. Nie zabrakło niespodzianek i zmian w klasyfikacji końcowej. Wśród zwycięzców są Sopot, Władysławowo i Krynica Morska. Każda z gmin wygrywa 30 tysięcy złotych. Średnia frekwencja w obu turach w OMGGS wyniosła 67,24%.

W kategorii gmin do 10 tysięcy mieszkańców zwyciężyła Krynica Morska z końcową frekwencją 86,07%, o włos wyprzedzając lidera z I tury – Jastarnię, gdzie średnia frekwencja wyniosła 85,83%.
Fotel lidera pozostał bez zmian w gminach od 10 do 30 tys. mieszkańców. Zwycięzcą zostało Władysławowo (81,12%). Niewiele zabrakło gminie Kosakowo (77,74%). Wśród gmin powyżej 30 tysięcy mieszkańców walka toczyła się do samego końca. Ostatecznie wygrał Sopot (75,95%), wyprzedzając Gdynię (73,59%) i Gdańsk (73,22%).

 


Zwycięzcy otrzymają nagrody w wysokości 30 tysięcy złotych, którą będą mogli przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom naszej metropolitalnej bitwy o głosy. Dzięki zaangażowaniu samorządów średnia frekwencja w OMGGS wyniosła aż rekordowe 67,24%.

 

 

  • GIWK