Metropolitalne wiadomości

aktualności

Komisja ds. Społeczno - Gospodarczych

Olimpiada dla Seniorów

Sprawdź swoje umiejętności i weź udział w III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej adresowanej do seniorów. Już niebawem wystartują eliminacje w 13 miastach Pomorza.

Olimpiada „Senior Obywatel” inspiruje do samokształcenia i zainteresowania się sprawami społecznymi oraz do aktywności wśród seniorów zwiększając ich poczucie bycia pełnoprawnymi obywatelami naszego społeczeństwa.  Powstała w celu motywowania osób 60+ do poszerzania wiedzy w zakresie wiedzy o społeczeństwie oraz pobudzenia ich aktywności obywatelskiej.

Wydarzenie skierowane jest do osób w wieku od 60 lat wzwyż. Tegoroczna edycja odbywa się pomimo trwającej pandemii koronawirusa. Konkurs wiedzy odbywać się będzie przez Internet, w formule online, bez potrzeby wychodzenia z domu.  
 


Eliminacje na poziomie powiatowym będą organizowane w pierwszych dwóch tygodniach grudnia. W naszym regionie w tym roku odbędą się w: Gdańsku, Gdyni, Pruszczu Gdańskim, Kartuzach, Pucku, Tczewie, Malborku, Lęborku, Słupsku, Bytowie, Nowym Dworze Gdańskim oraz Kwidzynie.

Przygotowaniom do finałów towarzyszą wykłady. Prowadzi je za pośrednictwem Internetu znakomite grono specjalistów. Wykłady są możliwe do odtworzenia w dowolnym momencie na Facebooku pod tym linkiem → Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej, a dostęp do nich jest bezpłatny. Swoje wystąpienia publikują m.in. dr hab. Agnieszka Bógdał-Brzezińska (UW), prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński (UG), dr hab. Rafał Ożarowski (WSAiB w Gdyni), dr hab. Jan A. Wendt (UG), redaktor Robert Silski i Przemysław Staroń (II LO w Sopocie).

Wciąż można dołączyć do grona tegorocznych olimpijczyków. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt poprzez pocztę elektroniczną z Panią Barbarą Średniawą:  barbara_sredniawa@wp.pl lub Przemysławem Czają: przemyslaw.czaja@metropoliagdansk.pl

 

  • GIWK