Metropolitalne wiadomości

aktualności

Opóźnienie uruchomienia MEVO

Uprzejmie informujemy, że planowany na dzień 09.12.2018 r. start Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO ulegnie opóźnieniu.

Zgodnie z zapisami umowy między Stowarzyszeniem Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot, a NB Tricity sp. z.o.o, na 2 tygodnie przed uruchomieniem I etapu Systemu, Wykonawca zobowiązany jest do zgłoszenia gotowości jego uruchomienia. Na co najmniej 7 dni przed jego uruchomieniem wykonany powinien zostać rozruch testowy Systemu. Do dziś Wykonawca nie zgłosił gotowości, a co za tym idzie nie zostały przeprowadzone testy i odbiory systemu.

Data uruchomienia systemu uzależniona jest przede wszystkim od przekazania roweru, aplikacji na urządzenia mobilne do jego wypożyczania oraz centrum monitoringu, czyli oprogramowania do śledzenia w czasie rzeczywistym lokalizacji rowerów oraz stanu naładowania baterii. Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie wszystkich elementów systemu przez ekspertów w zakresie spełniania wymogów zamówienia. O wszelkich dalszych krokach będziemy Państwa  informować w kolejnych komunikatach.

Przypominamy, że System Roweru Metropolitalnego MEVO działać będzie w 14 gminach OMGGS. Flota liczyć będzie 4080 rowerów, które będzie można bezpłatnie oddać przy jednej z 660 stacji, które w ciągu ostatnich tygodni zostały zamontowane we wszystkich gminach. Wszystkie rowery wyposażone będą w napęd elektryczny 1:1 (dołożą tyle samo mocy ile włoży w nie rowerzysta). Zasilać będą je baterie, o których wymianę zadba Operator systemu. Rowery będzie można wypożyczyć w bardzo łatwy sposób m.in. przez aplikację mobilną lub przy użyciu karty mieszkańca, legitymacji studenckiej lub karty bankomatowej.