Metropolitalne wiadomości

aktualności

Komisja ds. Kultury

Owocne spotkanie Komisji ds. Kultury OMG-G-S w Rumi

Posiedzenie Komisji ds. Kultury, 15.09.2017, MDK w Rumi
Fot. Urząd Miasta Rumi

15 września 2017 roku w Miejskim Domu Kultury w Rumi odbyło się posiedzenie Komisji ds. Kultury Obszaru Metropolitalnego. W spotkaniu uczestniczyło 23 przedstawicieli samorządów oraz instytucji kultury z: Gdańska, Gniewu, Kartuz, Krokowej, Luzina, Nowego Dworu Gdańskiego, Pruszcza Gdańskiego, Pszczółek, Redy, Rumi, Sopotu, Szemudu, Wejherowa, Władysławowa, Żukowa.

 

Tematem pierwszej części posiedzenia był Planer Kulturalny.

Planer Kulturalny to serwis internetowy zbierający informacje o wydarzeniach kulturalnych: koncertach, festiwalach, spektaklach, pokazach filmowych, spotkaniach literackich, konferencjach, warsztatach. Od 2017 roku Planer jest prowadzony przez Stowarzyszenie „Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot”; współtworzą go gminy wchodzące w skład Metropolii. Informacje o wydarzeniach kulturalnych, które są publikowane w Planerze, pochodzą z instytucji kultury, organizacji pozarządowych i podmiotów prywatnych.

Planer Kulturalny jest w pełni funkcjonalnym, ale wciąż jeszcze rozwijającym się serwisem. Ma być przede wszystkim wygodnym i nowoczesnym źródłem informacji kulturalnych dla mieszkańców Obszaru Metropolitalnego, a także dla turystów odwiedzających nasz region. Ponadto przyda się samorządom, służąc jako narzędzie do koordynowania działalności kulturalnej.

Wykorzystując Planer Kulturalny, Stowarzyszenie „Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot” promuje wydarzenia odbywające się w kilkudziesięciu gminach członkowskich. Dzięki takim inicjatywom poprawia się również współpraca między instytucjami kultury.

Planer Kulturalny - logo

WWW: Planer.info.pl
Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/PlanerKulturalny/
Blog o projekcie, strona dla deweloperów: OtwartaBaza.pl

 

Drugą część spotkania Komisji ds. Kultury poświęcono szkoleniu pod tytułem: „Zadania administratora danych osobowych w świetle zmian UODO i RODO 2018”, które poprowadził inspektor Jarosław Feliński – doświadczony praktyk, wykładowca uczelni wyższych, Prezes Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych. Szkolenie okazało się potrzebne ze względu na nadchodzące zmiany w prawie. Omówienie przepisów obligujących do poszanowania prywatności, określenie zasad postępowania przy przetwarzaniu danych osobowych, analiza sytuacji problemowych – to tylko niektóre z poruszonych zagadnień.

Po części szkoleniowej uczestnicy spotkania zwiedzili Stację Kultura, czyli bibliotekę w Rumi, uznaną za najpiękniejszą w światowym konkursie Library Interior Design Awards.

  • GIWK