Metropolitalne wiadomości

aktualności

Komisja ds. Infrastruktury i Środowiska

Pomagamy gminom OMGGS planować inwestycje rowerowe

17 i 18 listopada odbyły się warsztaty dla samorządowców, zarządców infrastruktury i projektantów na temat planowania i realizowania inwestycji rowerowych w gminach OMGGS. To pierwsze spotkania w ramach programu bezpłatnego doradztwa jakie uruchomiło Biuro OMGGS. W spotkaniach udział wzięło kilkunastu przedstawicieli samorządów.

 

W połowie 2020 r. Biuro OMGGS rozpoczęło prace nad powołaniem Metropolitalnego Centrum Kompetencji w zakresie transportu i mobilności. W ramach pilotażu działania rozpoczęła grupa robocza dot. ruchu rowerowego złożona z oficerów rowerowych z Trójmiasta i Tczewa. Warsztaty to wstęp do programu bezpłatnego doradztwa dla samorządów przy opracowywaniu projektów infrastruktury rowerowej.

 

17 i 18 listopada przedstawiciele: Żukowa, Władysławowa, Rumi, Nowego Dworu Gdańskiego, Skarszew, Luzina, Malborka, Gdyni, Somonina, Pszczółek, Lęborka, Wejherowa, gminy Cedry Wielkie, Sopotu, Pucka i Wejherowa dyskutowali nt. polityki rowerowej oraz prowadzenia procesów inwestycyjnych. Pierwszy dzień warsztatów poświęcony był wprowadzeniu do tematyki zrównoważonej mobilności oraz zapoznaniu się z potrzebami uczestników w zakresie doradztwa w kwestiach inwestycji. Drugiego dnia omówiono proces inwestycyjny od A do Z - o czym należy pamiętać, na co zwrócić uwagę, jakich błędów się wystrzegać oraz gdzie szukać wsparcia merytorycznego.

Ze względu na epidemię koronawirusa spotkania odbyły się online. Zapraszamy do obejrzenia zapisu z warsztatów.

1 dzień warsztatów:

 

 

 

2 dzień warsztatów:

 

 

 

Zachęcamy także do zapoznania się z dokumentem:

  • GIWK