Metropolitalne wiadomości

aktualności

Ratujmy branżę gastro!

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot zaprasza do udziału w akcji #zamawiamBOwspieram! Wystarczy zamówić dowolny posiłek: obiad, zupę, kawę, ciastko – na co tylko mamy ochotę, zrobić zdjęcie i opublikować w social mediach z hasztagiem #zamawiamBOwspieram. Wszystko po to, aby pomóc lokalnym gastronomom przetrwać ciężki czas pandemii.

Branża gastronomiczna do odwołania nie może prowadzić stacjonarnej sprzedaży swoich produktów. Dla wielu może to oznaczać jedno – zamknięcie interesów.

Restauratorzy mogą nie poradzić sobie z drugim lockdownem. Kiedy zaczęli odrabiać ogromne, wiosenne straty, z dnia na dzień rząd zamknął ich biznesy. Środki stracili nasi sąsiedzi prowadzący pizzerię na osiedlu, pracę tracą nasi bliscy sprzedający nieopodal kawę, upadają nasze podmioty Ekonomii Społecznej, o którą wspólnie walczymy od lat. Chcemy pokazać mieszkańcom i mieszkankom Metropolii, że bez NASZEJ pomocy branża gastro upadnie.  Nie wyskoczymy już wieczorem na dobrego burgera po sąsiedzku, a kawiarnia, do której zabraliśmy bliską osobę na  kawę za kilka miesięcy nie powita nas zapachem pachnącego ciasta.


Chcąc chociaż w małym stopniu pomóc tym, którzy dbają o podniebienia mieszkańców regionu, Obszar Metropolitalny zaprasza do udziału w akcji #zamawiamBOwspieram. Już w najbliższy piątek w całym OMGGS promowane będzie zamawianie na wynos.


Co należy zrobić w naszej metropolitalnej akcji?
1. Kupić z lokalnej restauracji, kawiarni, baru, bistro coś pysznego na wynos. Może być to obiad, kawa, ciasto- na co tylko mamy ochotę.
2. Wrzucić zdjęcie na swoje social media (np. Facebook, Instagram, Twitter, TikTok) z hasztagiem  #zamawiamBOwspieram!.
3. Masz historię związaną z tym miejscem? Może miałeś tam najlepszą randkę życia ? Podziel się z nami jeśli masz ochotę.
4. Zachęć znajomych do udziału w akcji i kupowaniu na wynos!

  • GIWK