Metropolitalne wiadomości

aktualności

„Spotkanie energetyków gminnych”. Ruszyły zapisy na konferencję

„Spotkanie energetyków gminnych” to coroczne wydarzenie przeznaczone dla specjalistów zajmujących się kwestiami energii w samorządach. Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, która odbędzie się 9 listopada w Gdyni. Zapisy już ruszyły.

Konferencja pt. „Spotkanie energetyków gminnych” odbędzie się w czwartek, 9 listopada 2023 r. w godzinach 10:00-14:00. Rejestracja rozpocznie się o 9:30. Uczestników zapraszamy do Hotelu Mercure Gdynia Centrum przy ul. Armii Krajowej 22 w Gdyni.

Spotkanie organizowane jest przez Biuro ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni wspólnie z Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz innymi uczestnikami (między innymi WFOŚiGW w Gdańsku, PGE Energia Ciepła S.A., Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego).

Porozmawiamy o problemach i wyzwaniach

Podczas konferencji głos zabiorą przedstawiciele gmin z województwa pomorskiego, dla których trudne i ważne tematy dotyczące energetyki to codzienność. Spotkanie będzie okazją do uzyskania informacji na temat aktualnych problemów nurtujących pracowników samorządowych związanych z energetyką, a także do rozmowy o wyzwaniach, które stoją w tym zakresie przed gminami.

Na konferencji zostaną omówione tematy dotyczące między innymi:
·    źródeł finansowania inwestycji w obszarze energetyki,
·    strategii wykorzystania bio-LNG na terenie OMGGS z uwzględnieniem możliwości produkcji biogazu i lokalizowania biogazowni,
·    nowych obowiązków gmin w zakresie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Na zakończenie planowany jest lunch, a w trakcie spotkania przerwa kawowa.

Chęć uczestnictwa w spotkaniu prosimy zgłosić przez formularz na stronie do 3 listopada.

 

  • GIWK