Metropolitalne wiadomości

aktualności

Sukces akcji „Metropolia za pół ceny”

Blisko 45 tys. zł trafiło do lokalnych przedsiębiorców dzięki akcji Metropolia za pół ceny. Mieszkańcy Pomorza kupili ponad 200 voucherów na usługi o wartości blisko 90 tys. zł. Świąteczna edycja akcji została zorganizowana przez 58 samorządów OMGGS, by pomóc lokalnej branży turystycznej, która w wyniku pandemii znalazła się w tragicznej sytuacji.

Akcja "Metropolia za pół ceny" trwała od 11 do 20 grudnia 2020 r. Swój udział zgłosiło 17 firm. Były to hotele, firmy świadczące usługi przewodnickie, teatr, pokoje zagadek i wirtualnej rzeczywistości:  Hotel Zamek Gniew, Gdynia VR,  Survival i Militaria SiM-BA, Muzeum Niewidzialny Gdańsk, Hotel Scandic w Gdańsku, Questrooms w Gdańsku i Sopocie, Hotel Nadmorski w Gdyni, Hotel Platan w Gdańsku, Tour Guide Service Gdańsk, Hotel Kozi Gród w Pomlewie, Restaurant No.88 w Hotelu Sopot, Teatr Miniatura w Gdańsku, Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy KAPER w Juracie, Hotel Mercure Gdansk i Restauracja Winestone Mercure Gdansk, Klockownia, Adamus on Tour.

 

- Celem akcji była sprzedaż voucherów na różnego rodzaju usługi: hotelowe, spa, pokoje zagadek. Kupujący wykorzystają je w przyszłym roku, ale środki z ich sprzedaży już teraz trafiły do firm. Jest to szczególnie ważne w okresie, kiedy wiele firm nie może działać  – mówi Michał Glaser, prezes Zarządu OMGGS.

Największym zainteresowaniem cieszyły się vouchery na weekend w Hotelu Kozi Gród, gdzie Goście będą mogli spędzić weekend w samym sercu Kaszub.

- Najważniejsze jest to, że kupon (...) można wykorzystać do końca 2021 r. W naszej ofercie znalazły się dwie propozycje pobytowe na jedną oraz dwie noce wraz ze śniadaniami dla dwóch osób. W cenie jest także możliwość korzystania z naszego basenu, jacuzzi i sauny - mówi Alicja Sadowska, współwłaściciel hotelu Kozi Gród.

 

W naszej akcji udział wziął także Hotel Platan z Gdańska.  Nazwa hotelu nie jest przypadkowa – wzięła się od pięknego rozłożystego drzewa platan, które od lat rośnie na terenie obiektu. Nawiązanie to nie jest przypadkowe – miejsce daje wspaniałą możliwość obcowania z naturą pomimo lokalizacji w dużej aglomeracji

- Chcielibyśmy nieco bardziej pokazać się lokalnej społeczności, bo niewiele osób z Trójmiasta zna nasz hotel i restaurację. Nastały ciężkie czasy dla całej branży, ale musimy stawić temu czoła. Nasza oferta zniżkowa zakupiona teraz będzie ważna do 20 grudnia 2021 r. Jest to pobyt dla dwóch osób ze śniadaniami oraz seansem w saunie. Myślę, że cena po obniżce, tj. 215 zł jest bardzo atrakcyjna (...) - mówi Natalia Skrzypczak z hotelu Platan.

 

Kilkadziesiąt osób spędzi romantyczne chwile w Hotelu Zamek Gniew. Nocleg w królewskich komnatach, królewska 3-daniowa kolacja, kwiatowa kąpiel czy nocne zwiedzanie Zamku to tylko niektóre atrakcje, które na nich czekają! Spora grupa uczestników naszej akcji odwiedzi też wystawę Niewidzialny Gdańsk. Co tam się będzie działo? Tego nie możemy zdradzić, uczestnicy sami muszą to poczuć.

Uczestnicy akciji mogli także zakupić otwarte bilety do Teatru Miniatura, czy vouchery na spacery z przewodnikami po Gdańsku (w tym od strony wody na SUPach. Zainteresowaniem cieszyły się także wejściówki do pokoi zagadek i strefy wirtualnej rzeczywistości.

Akcja odbiła się szerokim echem w MEDIACH OGÓLNOPOLSKICH. 15 grudnia przez cały dzień trwała relacja na żywo z Hotelu Zamek Gniew nadawana przez stację TVN24.

 

O akcji można było też usłyszeć w głównym wydaniu Faktów TVN (zobacz tutaj)

 

Podsumowując, w ramach akcji "Metropolia za pół ceny" sprzedano 200 voucherów na usługi o wartości ok. 45.000 zł. Oznacza to, że mieszkańcy OMGGS skorzystają z usług wartych około 90.000 zł!
 

Wypowiedzi uczestników pochodzą z portalu trójmiasto.pl 

  • GIWK