Metropolitalne wiadomości

aktualności

Komisja ds. Społeczno - Gospodarczych

Świąteczne zakupy od przedsiębiorstw społecznych!

Przedsiębiorstwa społeczne, działające w ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota zapraszają do składania zamówień na świąteczne ciasta i potrawy. To dobra okazja, aby wesprzeć lokalne przedsiębiorstwa, a przy okazji zaoszczędzić trochę czasu na przygotowywanie potraw. Kupując chociaż jedno danie możemy sprawić odrobinę przyjemności restauratorom i sobie! Sprawdź co dla Was przygotowaliśmy! #zamawiamBOwspieram

 

Kawiarnia CieKAWA czeka na Was z ofertą świątecznych ciast. Znajdziemy tu m.in. makowca, sernik czy piernik. Zamówienia można składać do 17 grudnia  mailowo: kontakt@ciekawa.com.pl

CieKAWA kawiarnia, to pierwsza na Pomorzu inicjatywa współtworzona i współprowadzona przez osoby niepełnosprawne. Ma formę spółdzielni socjalnej.Oferuje wyroby cukiernicze, przekąski, desery wykonywane ręcznie według własnych, sprawdzonych receptur wyłącznie z naturalnych, najwyższej jakości, świeżych składników. Działa według filozofii ‚zero waste’.

 

Wyjątkową ofertę ma dla Was Bistro Dalba! Możecie u nich zamówić świateczne podarunki dla najbliższych, w których znajdzie się m.in. piwo produkowane przez browar spółdzielczy, miód czy pierniczki. 

 

Bistro Dalba przygotowało także dla Was ofertę tradycyjnych potraw świątecznych. Barszcz, zupa grzybowa, ryba po grecku czy pierogi? Niech zagoszczą na Waszych stołach, jednocześnie wspierając branżę gastronomiczną, która nie może normalnie funkcjonować! Zamówienia możecie składać do 18 grudnia mailowo bistrodalba@gmail.com lub telefonicznie: 78397664

Spółdzielnia Socjalna, w ramach której działa Bistro, zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami. Dumą Dalby jest kuchnia, która odzwierciedla talent i kreatywność kucharzy. Bistro Dalba to smaczne jedzenie i unikalna atmosfera.

 

Swoją ofertę przygotował także Lary Bar z Kartuz. Znajdziecie w niej ryby, sałatki, pierogi. Wszystko to co powinno znaleźć się na wigilijnym stole! Zamówienia można składać telefonicznie 725 063 118 lub mailowo zamowienialarybar@wp.pl do 22 grudnia. 

 

Lary-Bar to przedsiębiorstwo społeczne, które prowadzi dwa lokale gastronomiczne w Kartuzach. Swoje dania przygotowuje tylko ze świeżych produktów najwyższej jakości. W połączeniu z profesjonalną obsługą i przyjemnym lokalem stał się gastronomicznym centrum Kartuz!

 

 

Caffe Aktywni i Fundacja ,,Świat Wrażliwy'' zapraszają na świąteczne zakupy! 
Kupując ich ciasta i rękodzieła wspierasz działalność fundacji i aktywizację zawodową młodzieży i seniorek! Zamówicie tutaj sernik, makowca czy domek z piernika. Koniecznie zobaczcie ich ofertę! Zamówienia możecie składać przez formularz

 

Kawiarnia Społeczna Fundacji Świat Wrażliwy, zatrudniająca seniorów mentorów i młode osoby z niepełnosprawnością intelektualną  powstała jako Innowacja Społeczna, gdzie połączono seniorów którzy zostali mentorami dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.Caffe Aktywni to miejsce, przestrzeń do wzajemnej wymiany umiejętności i wspólnej pracy.

  • GIWK