Metropolitalne wiadomości

aktualności

Trzy gdańskie renowacje z szansą na nagrody

Ratusz Oruński oraz kamienice przy ul. Salwator 7 (Biskupia Górka) i Łąkowej 18 (Dolne Miasto) otrzymały nominacje w konkursie RenOwacja 2024. Jego celem jest wyróżnienie najlepszych przykładów kompleksowej modernizacji energetycznej budynków w Polsce. Gdańskie realizacje walczą o nagrodę główną, ale także o nagrodę publiczności. Internetowe głosowanie na portalu propertynews.pl trwa do 5 stycznia 2024.
 


Konkursu RenOwacja 2024 - jaki ma cel?

Konkursu RenOwacja 2024 to inicjatywa Stowarzyszenia Fala Renowacji i Grupy PTWP (wydawcy serwisów Propertynews.pl, Propertydesign.pl, Dobrzemieszkaj.pl). Nagrody w konkursie dla najlepszych w Polsce przykładów kompleksowej modernizacji energetycznej budynków zostaną przyznane w czterech kategoriach: budynki mieszkalne wielorodzinne, budynki mieszkalne jednorodzinne, budynki użyteczności publicznej oraz budynki komercyjne. 

 

Konkurs RenOwacja 2024 - nagroda publiczności

Jury konkursu ogłosi werdykt 26 stycznia 2024, ale równolegle trwa konkurs o nagrodę publiczności.

Do 5 stycznia każdy internauta może wybrać swoich faworytów z listy nominacji wyłonionych przez jurorów konkursu. Na liście są trzy realizacje z Gdańska:

  • Budynek mieszkalny przy ul. Salwator 7 na Biskupiej Górce. Spośród 13 kamienic, których remont realizowany jest w ramach programu rewitalizacji, ten został wyremontowany jako pierwszy. W budynku wymieniono elementy konstrukcyjne, instalacje i wentylację, zmieniono aranżację ścian wewnętrznych, wykonano izolację pionową i poziomą.
     

 

  • W kamienicy przy ul. Łąkowej 18 przeprowadzono termomodernizację, a także całkowicie odnowiono mieszkania, piwnicę, poddasze i klatkę schodową, zachowując oryginalne schody. Wzmocnieniu lub częściowej wymianie uległy stropy i konstrukcja dachu. Stolarka okienna i drzwiowa została wykonana na wzór historycznej, zamontowano urządzenia pozwalające na monitorowanie zużycia energii i mediów.

 

 

  • W Ratuszu Oruńskim kompleksowa modernizacja polegała na całkowitej przebudowie i termomodernizacji budynku. Wymieniono stolarkę drzwiową i okienną, docieplono ściany fundamentowe, przeprowadzono izolację krystaliczną wewnętrznych ścian. Wymieniona została też konstrukcja dachu, zastosowano izolację termiczną podłogi na gruncie. Zmodernizowano system wentylacji mechanicznej, ogrzewania i ciepłej wody, a także oświetlenie. Wymieniono źródło ciepła.
     

 

TUTAJ MOŻESZ ODDAĆ GŁOS W KONKURSIE O NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI

 

Głosować można tylko raz. Uwaga! Głos jest ważny dopiero po potwierdzeniu go kliknięciem w link nadesłany na adres mailowy wskazany przez głosującego. 

W konkursie RenOwacja 2024 oceniane są projekty, które zostały zrealizowane na terenie Polski i ukończone w ciągu ostatnich pięciu lat, do końca 2023 roku.

 

Źródło: gdansk.pl

  • GIWK