Metropolitalne wiadomości

wiadomości

W powiatach trwają konsultacje Strategii 2030

Za nami kolejne spotkania informacyjno-konsultacyjne na temat Strategii 2030. Pierwsze ze spotkań odbyło się 14 września w Tczewie.

17 września br. odbyły się kolejne z cyklu spotkań informacyjno-konsultacyjnych na temat projektu Strategii 2030. W Kartuzach i Wejherowie na temat przyszłych kierunków współpracy metropolitalnej rozmawiało ponad 100 przedstawicieli samorządów OMG-G-S. W Kartuzach Zarząd OMG-G-S reprezentował Wiceprezes Zarządu Jacek Karnowski oraz Wicestarosta Kartuski Bogdan Łapa. Natomiast w Wejherowie – Prezes Zarządu Paweł Adamowicz oraz Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Frekwencja na obydwu spotkaniach w Kartuzach i Wejherowie (łącznie około 250 osób) oraz bardzo żywa dyskusja pokazują, że przedstawiciele władz samorządowych dostrzegają potrzebę rozmowy o długofalowych celach i wyzwaniach, przed jakimi staje nasza metropolia. W tej dyskusji szczególnie ważny jest głos samorządów oraz partnerów społeczno-gospodarczych z poza rdzenia OMG-G-S. 23 września br. debatowali radni gmin i powiatu na spotkaniu powiatowym w Malborku.

Zapraszamy do galerii zdjęć na naszym facebooku. (kliknij by przejść do fanpage)

 

Kolejne ze spotkań odbędą się:

  • 8 października- Nowy Dwór Gdański, godz. 13:00, Sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim, ul. gen. Władysława Sikorskiego 23, sala nr.9

 

  • 9 paźdzernika- Pruszcz Gdański, godz. 09:00, Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Pruszczu Gdańskim, ul. Niemcewicza 1

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji!