Metropolitalne wiadomości

aktualności

Władze Metropolii podsumowały pierwszy i zapowiedziały drugi etap testów Mevo 2.0

W środę, 13 września, przed Ergo Areną, odbyła się konferencja prasowa, która podsumowała pierwszy etap testów wewnętrznych Roweru Metropolitalnego Mevo 2.0 oraz zapowiedziała start testów drugiego etapu - zewnętrznego, do którego może się zapisać 80 tys. mieszkańców z 16 gmin.

Warto podkreślić, że wiceprezydenci Gdańska i Sopotu - Piotr Kryszewski oraz Marcin Skwierawski - oraz spora część dziennikarzy i gości przybyła pod gdańsko-sopocką halę już na Mevo.

Na zdjęciu wiceprezydenci Gdańska i Sopotu - Piotr Kryszewski oraz Marcin Skwierawski na rowerach Mevo

W konferencji wzięli udział Katarzyna Gruszecka-Spychała (Wiceprezydent Gdyni), Piotr Kryszewski (Wiceprezydent Gdańska), Marcin Skwierawski (Wiceprezydent Sopotu), Krzysztof Krzemiński (Burmistrz Redy), Michał Glaser (Prezes Zarządu OMGGS), Krzysztof Perycz-Szczepański (z-ca Dyrektora OMGGS), Magdalena Sekuła (Prezes Zarządu Spółki Hala Gdańsk Sopot) oraz Dagmara Kleczewska (kierownik projektu Mevo).

Od teraz 80 tys. użytkowników może zarejestrować się w aplikacji i rozpocząć testowanie Mevo. Wypożyczenie roweru jest darmowe, jednak wciąż należy podpiąć do konta kartę płatniczą, ponieważ ewentualne pozostawienie roweru poza strefą będzie skutkować pobraniem 10 zł z konta.

-  Zakończyliśmy pierwszy etap, czyli testy wewnętrzne systemu, które trwały ponad trzy tygodnie. W tym czasie prawie 200 rowerów elektrycznych i klasycznych wyruszyło na ulice metropolii - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni. - Testowaliśmy system pod względem zgodności z zapisami umowy. Nie tylko rowery, ale również aplikację, serwis internetowy oraz system do nadzoru i raportowania. Testy przebiegły pomyślnie, dlatego rozpoczynamy zgodnie z terminami umownymi testy zewnętrzne.

O tym jak przebiegał pierwszy etap testów opowiedział Piotr Kryszewski, wiceprezydent Gdańska. Zauważył, że aplikacja na pierwszym etapie wymagała szeregu zmian i aktualizacji, jednak wszystkie aktualizacje Operator wdrażał bardzo szybko i cały czas pracujemy nad jej szczegółowymi funkcjonalnościami.

Na zdjęciu: rower Mevo | Fot: Konrad Kędzior

- Przeprowadziliśmy testy “100 km”, zatem mamy potwierdzenie, że rowery na jednej naładowanej baterii przejadą ten dystans zgodnie z zapisami umowy - stwierdził Kryszewski. - Przetestowaliśmy również działanie nowej strony internetowej, ale też wciąż przypominamy, że drugi etap to cały czas testy systemu, a nie jego wdrożenie, więc zachęcamy do testowania i wysyłania uwag do Centrum Kontaktu, do którego namiary znajdują się w aplikacji i na stronie www.rowermevo.pl.

Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu, zwrócił uwagę na słuszność wymiany wadliwych rowerów firmy Vaimo na te dostarczone przez firmę Segway i podkreślił, że pojazdy dotarły do Metropolii bez opóźnień.

Natomiast Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy, nie krył zadowolenia z korzystania z roweru Mevo. - Muszę przyznać, że rower, który na pierwszy rzut oka wydaje się toporny, daje mnóstwo radości z jazdy - przyznał. - Korzystanie z niego jest szybkie, łatwe i przyjemne. Daje możliwość pokonywania nawet niemal górskich odcinków bez większego wysiłku. To naprawdę duży atut, który zapewne docenią też pozostali użytkownicy.

Przypominamy, że to wciąż faza testów. Po jej pozytywnym zakończeniu będziemy mogli udostępnić system wszystkim mieszkańcom Metropolii. A teraz zachęcamy do sprawdzenia Mevo i podzielenia się z nami swoimi opiniami i uwagami.

  • GIWK