Metropolitalne wiadomości

aktualności

Wsparcie i szkolenie dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą doświadczającą traumy wojny

W ramach pomorskich spotkań online razem z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego oferujemy wsparcie osobom pracującym z dziećmi i młodzieżą doświadczającą traumy wojny i przymusowej emigracji. Cykl szkoleń pozwoli zgłębić wiedzę osobom niosącym pomoc.  


Szkolenie "Holistyczne wsparcie dziecka w doświadczeniu traumy wojny i przymusowej migracji z perspektywy terapii traumy  i psychologii rozwojowej" to godzinny wykład lub prezentacja praktycznych rozwiązań plus 1 godzina rozmowy w formule Q&A.

W czasie spotkań uczestnicy otrzymają sporo wiedzy z obszaru pracy z traumą i specyfiki doświadczenia wojny i migracji, ale także wiele praktycznych zabaw, pomysłów i rozwiązań, które można od razu wprowadzić w życie swojej klasy czy grupy.

Osoby uczestniczące we wszystkich  spotkaniach (na żywo lub poprzez nagranie) będą miały możliwość otrzymania certyfikatu ukończenia szkolenia.


Terminy spotkań na żywo:

10.11,17.11,24.11,1.12, 8.12, 15.12

godz. 16:30 - 18:30


Link do wszystkich spotkań: https://tiny.pl/wgs3z

 

Konsultacje “na żądanie”

Nauczyciele, pedagodzy, zespoły animatorów lub grona nauczycielskie mogą aplikować o indywidualne lub grupowe spotkanie superwizyjne. W takiej przestrzeni możliwa będzie praca nad własnymi wątpliwościami i trudnościami, omawianie konkretnych zdarzeń i sytuacji, burze  mózgów i możliwość uzyskania merytorycznego i emocjonalnego wsparcia.

Zapisy mailowo:  wsparciedlawspierajacych@gmail.com


Inormacje o osobie prowadzącej wykłady i udzielającej wsparcia

Hania Hakiel jest psychotrapeutką integrujacą w swojej pracy nurty psychologii humanistycznej,  pracy z cialem, terapii traumy, pozytywnej psychoterapii transkulturowej, Gestalt, Internal Family Systems. Od 2015 pracuje z osobami z doświadczeniem przymusowej migracji, oferując pomoc psychologiczną, jak równiez stabilizujące i integrujące zajecia z wykorzystaniem sztuki, tanca, kreatywnej ekspresji, leczacego ruchu. Jest zaangazowana w budowanie spolecznosci opartych na wrazliwosci roznic indywidualnych, kulturowych, szczegolnie tych zakorzenionych w doswiadczeniu traumy, takze tej kolektywnej i miedzypokoleniowej.
 

Pomorskie spotkania on-line organizują Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot w ramach projektu Europejska Platforma Integracji Miast (EPIC). To projekt finansowany przez Unię Europejską - Fundusz Azylu, Migracji i Integracji (AMIF), którego celem jest poprawa integracji migrantów na szczeblu lokalnym.

 

  • GIWK