Metropolitalne wiadomości

aktualności

Współpraca w regionie się opłaca! Konferencja z cyklu “Solidarni w rozwoju” w Tczewie

Jak realizować politykę rozwojową, aby społeczeństwo stało się bardziej solidarne, dystanse i podziały się nie pogłębiały, a z efektu współdziałania mogli korzystać wszyscy mieszkańcy? Na ten i inne tematy będzie można porozmawiać podczas konferencji z cyklu “Solidarni w rozwoju”, która odbędzie się 16 października w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Konferencja odbywa się pn. „Solidarność terytorialna – pomorskie praktyki lokalne i regionalne”. Ma zwrócić uwagę na znaczenie solidarności terytorialnej, jako jednego z najważniejszych wyzwań stojących przed społecznościami lokalnymi i regionalnymi, ale też przed Polską.

Głównymi organizatorami wydarzenia są Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej z siedzibą w Krakowie i Miasto Gdańsk, a współorganizatorem Miasto Tczew. Konferencja odbędzie się w sobotę 16 października  w godz. 10-17, w gmachu Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 10.

Uczestnicy opowiedzą o swoich działaniach, projektach i inicjatywach, które już dziś pokazują, że solidarny rozwój jest możliwy, a współpraca może przynosić korzyści wszystkim.

- Regionalne spotkanie w Tczewie będzie okazją do tego, aby osoby reprezentujące różne środowiska: edukację i kulturę, biznes i samorząd, uczelnie i organizacje pozarządowe, mogły podzielić się doświadczeniami oraz wspólnie zastanowić się, jak wzmacniać podmiotowość, sprawczość i skłonność do współpracy w społeczeństwie - mówią organizatorzy konferencji.

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot jest partnerem wydarzenia. Jedną z prelegentek kongresu będzie Monika Popow, koordynatorka ds. rozwoju społeczno-gospodarczego OMGGS, która podejmie temat “Czy fundusze europejskie mogą w przyszłej perspektywie wspomóc kształtowanie kluczowych kompetencji?”.

Szczegóły dotyczące spotkania w Tczewie oraz link do zgłoszenia udziału znajdują się na stronie https://solidarniwrozwoju.pl/tczew/.

Cykl wydarzeń „Solidarni w rozwoju” jest częścią Open Eyes Economy, ruchu intelektualno-społecznego, w ramach którego organizowany jest jeden z najbardziej innowacyjnych i kreatywnych kongresów w Polsce – Open Eyes Economy Summit.

Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu wszystkich chętnych. Wstęp bezpłatny.

  • GIWK