Metropolitalne wiadomości

aktualności

Zdecyduj o przyszłości Mevo - warsztaty dla mieszkańców metropolii

Zanim przygotujemy założenia i warunki do przetargu na wznowienie systemu roweru metropolitalnego Mevo, chcemy porozmawiać z mieszkańcami i użytkownikami o tym, jak ma wyglądać system w przyszłości. Zależy nam na opiniach dotyczących przede wszystkim: modelu systemu, rodzajów rowerów, sposobów wypożyczania, funkcjonalności aplikacji itp.

 

  • SUGESTIE MAILOWE: swoją opinię dotyczącą wznowienia Mevo możesz również przesłać mailowo na adres: mevo@metropoliagdansk.pl

 

Co dalej z Mevo?

Wznowienie działania Mevo to nasz priorytet. System został zawieszony 28 października 2019 roku, po częściowym wypowiedzeniu umowy z niesolidnym operatorem NB Tricity. Obecnie trwa dialog techniczny, podczas którego rozmawiamy z potencjalnymi operatorami o przyszłości systemu. Pozwoli nam to na zebranie odpowiedzi na pytania: jak ma wyglądać system po wznowieniu? Czy będzie to system w pełni elektryczny czy konwencjonalny, a może mieszany? Ile powinny kosztować abonamenty? Jak wykorzystać rowery z I etapu? Itp. Zebrane informacje i analizy będą podstawą do rozpisania przetargu na kolejne lata działania Mevo. Ważnym elementem tego procesu są opinie mieszkańców metropolii i użytkowników roweru Mevo.
 

Rower metropolitalny Mevo funkcjonował w 14 gminach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot od 26 marca do 28 października 2019 roku. W tym czasie ponad 167 tys. zarejestrowanych użytkowników, wypożyczyło 1224 w pełni elektryczne rowery ponad 2 miliony razy. Mevo było najbardziej popularnym systemem roweru publicznego w Polsce.