Metropolitalne wiadomości

aktualności

Co ty wiesz o metropolii? Sprawdź się i wygraj 5 tys. zł!

Jeśli interesujesz się tym, co dzieje się w regionie, jesteś mocny z lokalnej geografii i historii, orientujesz się, co słychać w kulturze i gospodarce, a na takich ciekawostkach, jak np. wysokość budynku Olivia Star  trudno cię zagiąć - weź udział w Wielkim Teście Wiedzy o Metropolii, na który wspólnie zapraszają Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz Gazeta Wyborcza Trójmiasto. Warto! Do wygrania jest 5 tys. zł! Trwają zapisy.

Jest jeszcze czas na podszlifowanie wiedzy. Test odbędzie się się w sobotę 4 września o godz. 11 na 34. piętrze Olivia Business Centre w Gdańsku.

- Wielki Test Wiedzy o Metropolii to nie tylko możliwość weryfikacji wiedzy o regionie w którym mieszkamy,  pracujemy czy się uczymy, ale również świetna zabawa  - mówi Michał Glaser prezes Zarządu Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. - Poza częścią konkursową uczestnicy będą mogli zwiedzić taras widokowy na 32. piętrze Olivia Business Centre w Gdańsku, skąd podziwiać można niepowtarzalny widok na całe Trójmiasto, Kaszuby i Zatokę Gdańską. Test to również okazja do zapoznania się z korzyściami wynikającymi ze współpracy metropolitalnej gmin wchodzących w skład stowarzyszenia. Jesteśmy razem już 10 lat!

Zobacz też: 10 lat OMGGS. Metropolitalne inwestycje na fotografiach

Nagrody
Na udzielenie odpowiedzi na 100 zamkniętych pytań jednokrotnego wyboru uczestnicy testu będą mieli 60 minut. Za każdą prawidłową odpowiedź przyznawany będzie jeden punkt. Pytania podzielone będą na 10 bloków tematycznych z uwagi na okrągłą 10. rocznicę powstania OMGGS: gospodarka, turystyka, ciekawostki, historia, ludzie, transport, geografia, kultura i rozrywka, sport, ekologia.

Na zwycięzcę, oprócz tytułu mistrza wiedzy o Metropolii, czeka nagroda finansowa w wysokości 5000 zł brutto. Z pustymi rękami nie wyjdą także osoby, które zajmą drugie i trzecie miejsca. Dla nich przewidziane są nagrody w wysokości odpowiednio 3000 oraz 1000 zł brutto.

Rejestracja
Udział w konkursie mogą wziąć osoby, które ukończyły 16 lat. Rejestracja jest bezpłatna. Aby wziąć udział w teście, należy wypełnić ELEKTRONICZNY FORMULARZ.

Ze względu na ograniczenia covidowe liczba uczestników wynosi maksymalnie 150 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Regulamin konkursu można znaleźć TUTAJ.

Urodziny OMGGS. Jesteśmy razem już 10 lat!
Okazją do przeprowadzenia testu jest przypadająca w tym roku 10 rocznica powołania Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. OMGGS zrzesza obecnie 59 miast, gmin i powiatów, które wspólnie pracują nad poprawą komfortu i jakości życia ponad 1,6 mln mieszkańców metropolii - w takich obszarach jak transport publiczny, rynek pracy i aktywizacja mieszkańców, ekonomia społeczna, integracja migrantów, kultura i promocja zdrowia, rozwój lokalnych przedsiębiorstw, ochrona środowiska, planowanie przestrzenne i promocja.

Od 2015 roku OMGGS zarządza funduszami europejskimi o wartości 1,76 mld zł, co przekłada się na pakiet ponad 180 projektów o całkowitej wartości 3,13 mld zł.

 

  • GIWK